SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde yarın Real Madrid ile karşılaşacak olan Galatasaray’da Felipe Melo’dan ilginç bir açıklama geldi. Brezilyalı yıldız “Eğer Real Madrid’den korkarsak 5 gol yeriz” dedi.

Ülkesi Brezilya’da gazetaesportiva’ya konuşan Felipe Melo şunları söyledi:

“Ben Ronaldo’ya karşı defalarca oynadım. Messi’ye karşı olduğu gibi… Kazandım da kaybettim de… Galatasaray’ın Real Madrid karşısında maçın ilk dakikasından son anına kadar konsantrasyona ihtiyacı var. Çünkü Real Madrid maçı bir anlık dalgınlığa gelmez. Real Madrid’in Mallorca maçını izledim. Hiçbir şey oynamadan bir anda kazanıverdiler.”

“ONLARDAN KORKMUYORUZ”

“Şampiyonlar Ligi maçlarında ekstra dikkat gerekiyor. Biz Schalke ile sahamızda berabere kaldık. Çünkü biz yeteri kadar dikkatimizi vermemiştik. Fakat biz deplasmanda küçük takım gibi oynadık. Topu onlara verdik. Biz kimseden korkmuyoruz ama herkese de saygı gösteriyoruz. Bu yüzden Almanya’da kazandık. Biz Real Madrid’e saygı duyuyoruz ama onlardan korkmuyoruz. Eğer biz içimizde korkuyu bir an hissedersek 5 gol yeriz.”

“ELEMEK Mİ, NEDEN OLMASIN”

“Real Madrid’i elemek mi? Neden olmasın. Her maçın kendine ait bir hikayesi vardır. Sürpriz yapabiliriz. Madrid’deki ilk maç çok önemli. Yakın, kompakt ve çabuk karar vererek oynarsak İstanbul için avantaj yakalarız. Elbette biz dünyanın en iyi hocalarından birine karşı oynayacağız. Dünyanın her takımında oynayabilecek en iyi oyunculara karşı mücedele edeceğiz. Real Madrid bize karşı favori ama aynı zamanda bize saygı da duyuyorlar.”