SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tecrübeli teknik adam, İstanbul’daki rövanş öncesi avantajlı bir skor hedeflediklerini ifade etti.

Çeyrek final maçı öncesinde forvet oyuncularına güvendiklerini belirten Jose Mourinho, “2 tane forvetimiz var. İkisinin de kalitesini biliyoruz. Onlardan ne beklediğimizin de farkındalar. Bu tür oyunculardan her zaman önemli şeyler yapmasını beklersiniz. Manchester United karşısında Higuain gol atmıştı ve çok da iyi bir oyun çıkarmıştı. Ancak ben hücum oyuncularıma baskı yapmıyorum, benim için önemli olan oyuna katılmaları. Elbette gol atarlarsa iyi olur ama önemli olan işlerini yapmaları” dedi.

“G.SARAY’DA ESKİ OYUNCULARIM VAR”

Galatasaray’daki eski oyuncuları ile ilgili de konuşan Mourinho, “Bizim bir futbol kültürümüz var. Bizim sahada yapmak istediğimiz, saklanmak değil kafamızdakileri sahaya yansıtmaktır. Galatasaray’a saygı duyuyoruz. Ben kazanmak istiyorum ama Galatasaray da kazanmak istiyor. Futbolun zaten doğasında bu var. Benim takımımda çok önemli oyuncular var ancak karşı takımda da benim eski oyuncularım var” diye konuştu. “GALATASARAY ÇOK BÜYÜK BİR HOCAYA SAHİP” Fatih Terim’e de övgüler yağdıran Portekizli teknik adam, “Galatasaray, çok büyük bir teknik direktöre sahip. Bu tür seviyedeki maçlar konusunda çok deneyimli bir hoca Fatih Terim. Bizim karşımızda da takımını, hem savunma için hem de atak yapmak için çok iyi organize edecektir. Arkadaşım Fatih Terim, avantajlı bir sonuç almak için elinden geleni yapacaktır. Ayrıca Galatasaray kadrosunda Burak Yılmaz, Sneijder ve Drogba gibi oyuncular var. Onlarla ilgili konuşmaya bile gerek yok, her şey ortada zaten” ifadelerini kullandı. reklam

 

“İSTANBUL’DA  50 BİN TÜRK’ÜN ÖNÜNDE OYNAMAK ZOR OLACAK”

Rövanş maçında 50 bin Türk taraftarın önünde oynamanın, çok zor olacağını vurgulayan Portekizli teknik adam, “Buraya gelecek 10 bin Türk taraftar belki bizi fazla etkilemeyecektir ancak ikinci maç için Türkiye’ye gittiğimizde, orada 50 bin taraftarın önünde oynamak gerçekten zor olacak. Ben hiç Galatasaray’a karşı oynamadım ama onları çok iyi tanıyorum. Galatasaraylı futbolcular, tüm güçlerini ortaya koyacaktır.

”TERİM’İ ÇOK İYİ TANIYORUM”

Galatasaray büyük bir ekip. Daha önce İngiltere ve İtalya’da oynamış çok önemli oyuncuları var. En önemlisi de başlarında benim çok beğendiğim bir antrenör var. Fiorentina ve Milan’da hocalık yaptığı dönemlerden tanıyorum. Real Madrid’e karşı kazanmak isteyecektir. Ancak bu maçta, bizi İstanbul’a rahat götürecek bir sonuç almak istiyoruz” şeklinde konuştu.