SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın teceübeli golcüsü Mamadou Niang çok zorlu günler geçirerek bu günlere geldiğini söyledi.

Çok sıkıntılı bir çocukluk geçirdiğini söyleyen Niang, Tam Saha dergisine yaptığı açıklamada, “Göçmen bir ailenin çocuğu olmak benim için çok zor oldu. Babam bize bakabilmek için çok çalıştı. Fransa’da ırkçı insanlar var. Bu yüzden kendimi kanıtlamak için okulda ve futbol hayatımda büyük zorluklar yaşadım. Hayat benim için zorluklarla dolu oldu” sözlerini kullandı.

Pele, Papin gibi oyuncuları kendisine örnek aldığını belirten başarılı golcü, “Marsilya’da daha önce forma giyen Jean-Pierre Papin benim ilk idolümdü. Daha sonra Chris Waddle ve Monaco Forması giyen George Weah’ı kendime örnek alırdım. Ayrıca Abedi Pele’yi de çok severdim” dedi.

Bir dönem Galatasaray’ı da çalıştıran Eric Gerets’in en sevdiği teknik adam olduğunu söyleyen Niang, “Gerets bence çok iyi bir teknik adam. Oyuncularıyla fazla konuşmazdı sadece bakışlarıyla gereken mesajı verirdi. Onun sisteminde süper yıldız da olsanız antrenmanda iyi değilseniz ilk 11’e giremezdiniz” ifadelerini kullandı.

“OĞUZHAN HARİKA BİR OYUNCU OLACAK”

Son olarak takım arkadaşı Oğuzhan Özyakup hakkında da övgü dolu sözler kullanan yıldız oyuncu, “İleride Oğuzhan’ın fantastik bir oyuncu olmasını bekliyorum Aynı şekilde Muhammet Demirci de öyle. Tabii önlerinde uzun bir maraton var. Çok çalışmaları ve sabırlı olmaları gerek.” dedi.

Son olarak sezon sonuna kadar takım olarak ellerinden geleni yapacaklarını belirten Niang sözlerini noktaladı.