SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, Mersin İdman Yurdu önüne azalan şampiyonluk şansını son haftalara taşımak için çıkacak. Bunun bilinciden olan tecrübeli çalıştırıcı Samet Aybaba, futbolcularının hem İstanbul'daki stresten uzaklaşması hem de kamp ortamında moral depolaması için Fethiye kampına çıkarmıştı. Geçen sürede Beşiktaşlı taraftarların pozitif ilgisi ve sevgi gösterileri ile motive olan siyah-beyazlı futbolculara seslenen Aybaba, oyuncularından mutlak galibiyet istedi.

RAKİBİ BIRAK KENDİNE BAK!

“4 günlük kamp bize çok iyi geldi” diyen tecrübeli çalıştırıcı öğrencilerine, “Taraftarımız her yerde sizin yanınızda. Mersin'de de öyle olacak. Onları son dönemde çok üzdük. 8 finalimiz var. Şimdi söz verme değil 3 puan kazanma zamanı. Şimdi icraat zamanı. Rakiplerin durumunu düşünmeden galibiyet serisine başlayalım. Biz tüm maçlarımızı kazanırsak hak ettiğimiz yere geliriz” diye seslendi. Öte yandan dün özel uçakla Adana'ya giden Beşiktaş kafilesi oradan da karayolu ile Mersin'e geçti. Burada bir idman gerçekleştiren siyah-beyazlı ekip maç saatiri beklemek üzere kampa girdi.

GÜNEYDE ZORLU VİRAJ

Son 8 deplasman maçının 8'ini kazanan lig üçüncüsü Beşiktaş, evinde 3 maçtır kazanamayan Mersin İdman Yurdu… Artık kayıp istemeyen siyah-beyazlılar, kümede kalma adına her maça final gözüyle bakan güney ekibine konuk oluyor. 27. haftanın kapanış maçı 20.00'de başlayacak. Maçın hakemi Abdullah Yılmaz. Beşiktaş'ın bu sezon ilk maçını yönetecek Yılmaz, Mersin'in Akhisar'ı evinde 2-1 yendiği maçta düdük çalmıştı. Beşiktaş'ta sakatlığı bulunan Sivok, Uğur ve İsmail'ın sakat. Mersin'de ise Boum yok.

Ersoy ÖZDEM / AMK