SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA lisansını almak için son bir ayda gece gündüz çalışan Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, herkesin sanılanın aksine, henüz derin nefes alamadıklarını söyledi.

Yeni sezonda ödenmesi gereken çok borç olduğunu dile getiren Çebi, “Borçları yapılandırarak önemli tasarruflarımız oldu. Ama unutulmasın ki bir dahaki sezon 3 milyon 600 bin euro para ödeyeceğiz. Bu taksitlerden birini aksatırsanız yine lisans krizini yaşarız. Yani borçlu olduğunuz sürece bu risk devam edecektir” diye konuştu.

Lisans kriterlerini yerine getirme konusunda birçok zorlukla karşılaştıklarını belirten Ahmet Nur Çebi, “Hiç kimse sizinle anlaşma yoluna gitmiyor. Herkes parasını peşin istiyor. İnsanları ikna etmek günlerimizi aldı. Bundan sonraki hedefimiz bir dahaki lisans tarihine kadar yeni mali kaynaklar yaratmak” dedi.

“KAYNAK YARATMALIYIZ”

Siyah-beyazlı yönetici sözlerini şöyle sürdürdü: “Kaynak yaratmak için mevcut kadromuzdaki oyuncularımıza iyi teklifler gelirse, hocamızın da uygun görmesi halinde satışına yeşil ışık yakabiliriz. Bu konu Futbol Komitesi'nin işi, fakat iyi teklif gelmesi halinde isim hiç önemli değil, her futbolcu gönderilebilir. Buradaki en önemli isim Beşiktaş'tır.”

(Milliyet)

Yayınlanma Tarihi:10:15,