SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin, Bayern Münih’te forma giyen yıldız futbolcu Franck Ribery’yi transfer edeceği iddiası Avrupa’da futbol gündemini sarsmıştı. Alman basınından fussballtransfers’den Tobias Feldhoff’un haberinde ise Fenerbahçe’nin, Ribery için zemin yoklaması yapması konusunda, olumlu bir yorum haber yapıldı. Feldhoff’a göre, sarı-lacivertlilerin bu transferde şansının yok gibi görünmesine rağmen işin aslının böyle olmadığı belirtildi.

ASYALI FENER CAN ACITACAK

Feldhoff yazısında, “Avrupa ile Asya arasındaki en duygusal derbide kıtalararası savaşa Ribery’nin de adı karıştı. Büyük şehir nefesini tutuyor çünkü Fenerbahçe, Galatasaray’ın eski saldırganını istiyor. Asyalı Fener, Avrupalı komşularının canını acıtacak ‘orantısız’ bir fatura çıkarmak istiyor. Şu anda görünen Fenerbahçe’nin şansı sıfır. Ama Galatasaray, Wesley Sneijder’i istediğinde de ‘sıfır’ çok kullanıldı” yorumuyla dikkat çekti.

‘G.SARAY’DA ACILAR BIRAKAN RİBERY’Yİ İSTİYOR’

Fransız Le 10 Sports ise, Fenerbahçe’nin, Franck Ribery ilgisi hakkında şu yorumu yaptı: ” F.Bahçe, G.Saray’da acılar bırakarak ayrılan Ribery’yi transfer etme konusunda şansını denemek istiyor. Ancak onun Türkiye’ye dönmek istediği henüz belli değil.”

Yayınlanma Tarihi:10:32,