SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak Yılmaz’ın babası Fikret Yılmaz, ülke futboluna gerek kaleci antrenör gerekse teknik direktör olarak yıllarca hizmet etmiş bir isim. Kariyeri boyunca birçok takımda görev yapan Baba Yılmaz, Antalyaspor’da oğluna 3.5 yıl antrenörlük yaptığını söyledi.

Başarılı teknik adam, ‘Oğlum, PAF takımına kadar benim oyuncumdu. Bugüne kadar birçok farklı takımda kaleci antrenör ve teknik direktör olarak görev yaptım. Son olarak Kayseri Erciyesspor’u çalıştırdım. Şu anda herhangi bir takımı çalıştırmıyorum’ dedi.

Futbolculuk dönemi boyunca birçok takımın kalesini koruduğunu belirten Fikret Yılmaz, ‘Oğlum, futbola başlarken asla kaleci olmasını istemedim. Üstelik kaleden uzak tuttum. Her zaman forvet oyuncusu olmasını çok arzu ettim. Ben iyi bir kaleciydim ama uzun yıllar yedek bekledim. Kalecilik çok enteresan, nankör bir meslektir. Siz ne kadar iyi bir kaleci olursanız olun önünüzdeki partneriniz iyi oynadığı sürece yedek beklemek zorundasınız. O yüzden Burak’ın forvet oyuncusu olmasını arzu ettim’ ifadelerine yer verdi.

‘BAŞBAKAN ERDOĞAN KAPTANIMDI’

Burak Yılmaz’ın babası Fikret Yılmaz, futbolculuk yıllarında bir dönem Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile aynı takımda forma giydiğini belirtti.

Baba Yılmaz, ‘Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan benim takım kaptanımdı. İETT’de bir yıl beraber futbol oynama şansına sahip oldum. Bununla da gurur duyuyorum. Her zaman için Sayın Başbakanımız ile de gurur duyuyorum. Allah yolunu açık etsin’ dedi.