SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü sarı-lacivertli takımın UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Finali’nde karşılaşacağı Lazio maçı öncesi resmi internet sitesinden bir açıklama yayımladı.

Yapılan açıklamada perşembe günü Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanacak maç için stada gelecek olan taraftarlar herhangi bir olaya sebebiyet vermemesi konusunda uyarıldı.

F.Bahçe Kulübü’nden konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde;

Takımımızın, 4 Nisan 2013 Perşembe günü Lazio ile yarı final yolunda oynayacağı tarihi maçta, bugünün ve yarının galibiyetlerinin en büyük payı olmak için hep birlikte Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda olacağız.

Tarihinin en zor süreçlerinden en güçlü halde çıkmayı başaran bu büyük aile; adıyla, takımıyla, taraftarıyla sağladığı birliktelik sayesinde sayısız başarılar elde etti.

Ve şimdi yine hep birlikte tarihin bir başka kapısını açmak için hazırız!

Ancak; Hepimizin çok iyi bildiği gibi UEFA maçlarında yaşanan önemli disiplin ve güvenlik ihlalleri sebebiyle kulübümüz çok ciddi bir yaptırımla karşı karşıya kalarak, alınteriyle kazandığı başarıları, bu ihlaller sebebiyle kaybetmenin eşiğine gelmiştir.

Büyük Fenerbahçe'nin bu büyük taraftarı, daima, takımının iyi gününde yanında olmakla birlikte, kötü gününde de ayağa kalkmasındaki en önemli faktör olmuştur ve bundan sonra da böyle olacaktır.

Çok iyi bilinmelidir ki, UEFA'nın “Yüksek Riskli Müsabaka” kategorisinde değerlendirdiği Fenerbahçe SK -SS Lazio karşılaşmasında yaşanabilecek en ufak bir disiplin ve güvenlik ihlali, takımımızın emin adımlarla yürüdüğü Amsterdam yolunda geri dönülemez bir yaptırıma sebep olacak, takımımız Avrupa'dan MEN EDİLME tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır.

Bu nedenle, siz sevgili taraftarlarımızdan beklentimiz, hep birlikte;

*90 dakika boyunca, bitmez tükenmez bir destekle takımımızın arkasında olmanız *Stadyum girişimde güvenlik görevlileri tarafından alınacağı için stada gelirken yanınızda bozuk para taşımamanız, *Sahaya kesinlikle yabancı madde atılmamasını sağlamanız, *Maytap, meşale ve bu tür yanıcı ve yaralayıcı maddeleri kesinlikle kullanmamanız, kullananları engellemeniz ve bu konuda direniş gösterenlerin ivedilikle güvenlik birimlerine bildirmeniz, *Rakip takım taraftarlarının olası provokasyonuna karşı sakin kalarak SADECE VE SADECE FENERBAHÇEMİZE DESTEK OLMANIZDIR.

Saygılarımızla, FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Yayınlanma Tarihi:18:48,