SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’nin Barça’sı!

Fethiye'de Barcelona gibi karşılandıklarını söyleyen Aybaba, Beşiktaş, oynadığı futbol ve kulüp yapısıyla, Türkiye’nin Barcelonası’dır” dedi.

Güncellenme: 10:10, 31/03/2013
Türkiye’nin Barça’sı!

Fethiye kampıyla takım üzerindeki kara bulutları dağıtan Beşiktaş, Mersin İdman Yurdu karşılaşması öncesinde moral buldu.

Milliyet gazetesinden Serdar Sarıdağ’a konuşan Aybaba, Fethiye’ye buradaki Beşiktaşlılar için geldiklerini söyledi. Samet Aybaba, “Ben takımı, Beşiktaşlıların çok olduğu ama Beşiktaş'ın hiç gitmediği yerlere götürüyorum. Bu takımın futbolcusu böyle yerlerdeki coşkuyu ve sevgiyi yakından görmeli ki, daha iyi motive olsun. Sanki Barcelona gelmiş gibi karşıladılar. Bana göre de Beşiktaş, Türkiye'nin Barcelonasıdır. Hem oynadığı futbolla, hem de kulüp yapısıyla Barcelona gibi bir takım” dedi.  Yeni sezon transferlerinde henüz kesinleşen kimse olmadığını da dile getiren Samet hoca, “Sırbistan milli maçını izledim. Beşiktaş'ta oynayabilecek futbolcu göremedim. Kerim Frei çok yetenekli futbolcu. Sadece o değil, birçok genç oyuncu komite tarafından takip ediliyor” ifadesini kullandı.

Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran da yeni stadın yapımı sırasında İstanbul'da oynamak istediklerine değindi. Kıran, “Olimpiyat Stadı da bunlardan biri… Samet Aybaba, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın stadı varken tabii Olimpiyat'ı istemez. Ama onlar da olmazsa mecburen Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız” diye konuştu.

Doğuş-IMC ortaklığıyla yapılan anlaşmadan dolayı stadın isminin uluslararası bir şirket olabileceğine dikkat çeken siyah-beyazlı yönetici şöyle devam etti: “Stat ismini ve locaları onlar satacak. Manchester United, Real Madrid gibi büyük takımlar Uzakdoğu'ya gidip forma sattırabiliyor. Bu nedenle belki biz de Uzakdoğulu bir futbolcu alabiliriz.”