SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Rekorun hiçbir önemi yok’

Messi, takımının aldığı sonuçların bireysel rekorlardan çok daha önemli olduğunu vurguladı ve Paris Saint-Germain maçı hakkında açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 12:39, 31/03/2013
‘Rekorun hiçbir önemi yok’

Barcelona’nın yıldız ismi Lionel Messi, Celta Vigo karşısında kırdığı rekorun ardından değerlendirmelerde bulundu.

Lionel Messi, 11 Kasım 2012’de oynanan Mallorca maçından başlayarak dün oynanan Celta Vigo karşılaşması da dâhil 19 La Liga maçında da gol atan Messi, İspanya’da bunu başaran ilk futbolcu oldu. Fakat Messi’nin golüne rağmen Barcelona, Galiçya ekibi karşısında 1 puana razı oldu. Maçın ardından kameraların karşısına geçen Arjantinli, puan kaybının gol serisinden daha önemli olduğunu niteledi.

Arjantinli yıldız, “Gol serim, şu an en önemsiz şeyler arasında yer alıyor. Elbette 19 maçtır üst üste gol attığım için çok şanslıyım. Gollerimle takıma yardım etmek için uğraşıyorum. Ama asıl önemli olan her maçtan galip gelebilmektir. Celta karşısında da ortaya koyduğumuz eforla 3 puan istiyorduk ama ne yazık ki bunu başaramadık.” dedi.

Amerika’da gördüğü tedavinin ardından geçtiğimiz hafta Barcelona’ya dönen Tito Vilanova hakkında da konuşan Messi, “Tito son derece iyi görünüyor. Takıma dönmesi bizim için son derece önemli.” sözleriyle sevincini dile getirdi.

Messi, son olarak Paris Saint-Germain maçına değindi ve “Şimdi bir gün dinlenip kendimize geleceğiz ve ardından PSG maçına hazırlanacağız. Dengimiz bir takıma karşı da galip gelerek avantajı elde etmek istiyoruz.” sözleriyle amaçlarının 3 puan olduğunu ifade etti.

Barcelona, 2 Nisan Salı akşamı Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final ilk maçı için PSG’nin konuğu olacak.

(Goal)