SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş Dergisi’nin Nisan 2013 sayısında camiaya ve taraftarlara seslendi.

Başkan Orman’ın yazısı şöyle;

“Sevgili Beşiktaşlılar, Beşiktaş, 110 yıl önce Serencebey’de bir grup gencin girişimiyle kuruldu. Bu oluşumun üzerinden 110 yıl geçti. 19 Mart 2013 tarihinde çok özel bir günü hep birlikte yaşadık. 110 yıllık dev çınar olan Beşiktaş, her zaman Türkiye’nin en büyük ve öncü kulübü olmuştur, olmaya da devam edecektir.

Bizler bugün Beşiktaş’ın itibarını yaşıyorsak, bunu o değerli büyüklerimize borçluyuz. Gücümüzü tarihimizden alıyoruz. Bunun bilincinde olduğumuz için de ilk olarak 19 Mart günü ilk olarak, futbol şubemizi kuran Şeref Bey’in kabrini ziyaret ettik. Ardından sizlerle semtimizde buluşarak, omuz omuza mabedimize yürüdük. İnönü Stadı’nda camiamızın bütün kişi ve kesimleriyle bir araya gelmenin ve kucaklaşmanın mutluluğunu halen yaşıyorum. Her birinizin gözünde gördüğüm ışık, bizlerin en büyük gücünü oluşturuyor. Yeniden şaha kalkma mücadelesi verdiğimiz bir dönemde, Onursal Başkanımız Süleyman Seba başta olmak üzere, Beşiktaş’ın bu mutlu ve özel gününde bizleri yalnız bırakmayan herkese bir kez daha çok teşekkür ediyorum. 5 Nisan günü 87. yaş gününü kutlayacağımız değerli büyüğümüz Süleyman Seba’nın nice sağlıklı ve uzun yıllarda Beşiktaşımız’ın sembolü olmasını diliyorum.

110 yıldır sevgiyle, aşkla, fedakarlıkla, emekle, hizmetle, dayanışmayla, birlikle beraberlikle bugünlere gelen Beşiktaşımız, bundan sonraki hedeflerine de bu değerlerimizle, bu tertemiz duygularla ulaşacaktır. Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün başkanı olarak, Beşiktaşımız’ın bugünlere gelmesinde emek vermiş tüm değerli Beşiktaşlılar’ı da minnetle, şükranla anıyorum.

Siyah-Beyaz renklere gönül veren siz değerli taraftarlarımız oldukça, nice 110 yıllar kutlamaya devam edeceğiz.

Ayrıca büyük önderimiz, en büyük Beşiktaşlı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimize ve çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; tüm çocuklarımızın ve yavru kartallarımızın velinimetimiz olduğunu hatırlatıyor, ulu önderimizi minnetle ve özlemle anıyorum.

En derin sevgi ve saygılarımla…”