SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Çok zengin bir iş adamıydı. İyi bir eğitim almış, mutlu bir evliliği olan, örnek çocuklar yetiştirmiş bir adam. Akrabaları, tanıdıkları, çalışanları tarafından çok sevilen bir insandı. Orta yaşı geçmişti, hayatında herşey yolunda gidiyordu. Bir sabah uyandı ve bir şeylerin eksik olduğunu hissetti. Evet herşey yolunda görünüyordu fakat bir şey eksikti işte. Öğle yemeğini yediği, şehrin pahalı bir lokantasında farketti eksik olan şeyin ne olduğunu. Garsonlar onu tanımıyordu!

Düşündü, taşındı ne yapmalıydı. Bu yaştan sonra şarkıcı, türkücü falan olacak hali yoktu. Evine döndü. Mutsuzdu. Televizyonu açtı ve şehrin futbol takımından bir yöneticinin gazetecilerle konuştuğunu gördü. O an müthiş bir fikir geldi aklına. Hemen gitti ve şehrin futbol takımına üye oldu. Sonuçta zengin bir adamdı ve maddi durumu pek iç açıcı olmayan takıma destek olabilirdi, bunun karşılığında kulüpte önemli bir sıfatı da olmalıydı elbette. Beklediği gibi uzun sürmeden yönetici oldu.”

Okuduğunuz hikaye eğer İngiltere’de geçseydi kahramanımızın hayatında beklediği kadar büyük bir değişiklik olmayacaktı. Yani istediği boyutta şöhrete kavuşamayacak, para kaybettiğiyle kalacak ve hikaye bitecekti. Peki bu hikaye Türkiye’de geçiyor olsa durum nasıl olurdu?

“Yönetici olmasının ardından artık şehrin gazetelerinde adı çıkıyor, söyledikleri manşet oluyordu. O da söyledikçe söylüyor, bazen sert çıkışlar yapıyor, bazen esprileriyle gündeme geliyordu. Artık hayatında herşey tamamdı. Parasının yanına tam istediği gibi şöhret eklemişti. Mutsuzluğunun sebebini anladığı o lokantaya gitti. Garson kapıda karşıladı. Müşterilerin de gözleri ondaydı. O an orada olan bazı taraftarlar sanki futbolcuymuşcasına onla fotoğraf çektirdiler. Mekan sahibi gelip ‘Hoşgeldin Başkanım’ dedi. Bir fotoğrafta o çekti, çerçeveletip, lokantanın en güzel yerine asılmak üzere. Mutlu son.”

Şampiyonluk yarışında sona yaklaşıldıkça sahadaki rekabet kızışıyor. Aynı zamanda karşılıklı “söz duellosu” mevsimi de açılmış oldu. Önümüzdeki haftalarda çeşit çeşit yöneticiden olumlu veya olumsuz bol bol beyanat duyacağız. Hepimize hayırlı olsun.

KUBİLAY ONUR ÖZER

Yayınlanma Tarihi:09:59,