SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, Iker Casillas’ın sakatlığından kurtulmasına rağmen Diego Lopez’i kesemeyebileceğini belirtti.

Dün alınan Zaragoza beraberliğinin ardından Casillas hakkında sorulan sorulara yanıt veren Mourinho, “Dürüst olmam gerekirse, Diego bu şekilde oynamaya devam ederse onu kulübeye çekmek çok zor olacak. Elbette kesin olarak kalede olacak diyemem ama çok iyi oynadığı da bir gerçek. Casillas’ın durumuna gelirsek, Galatasaray maçında kulübede bile olması çok zor ama Levante maçında kadroda olabilir.” diyerek Casillas için işlerin kolay olmadığını ifade etti.

Portekizli teknik adam, maç hakkında ise “Ronaldo’yu bir kenara koyarsak, oyuncularım bu sezon geçen yıllara kıyasla daha az gol atıyor. Takım da bu yüzden zorlanıyor. Fakat toparlayacaklarına inancım tam. Bu sezon olmasa da en azından önümüzdeki sezon kendilerine gelecektir. Hedeflerimizi etkileyen bir maç değildi. Amacımız hâlâ Copa del Rey’de zafere ulaşmak ve Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale yükselmek.” sözleriyle takım olarak düşüşte olduklarını dile getirdi.

Real Madrid, Çarşamba günü Galatasaray’ı ağırlayacak.

(Goal)