SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maç sonrasında konuşan Aykut Kocaman’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

“Maçın genelinde pozisyon üretkenlik açısından sıkıntı yaşamadık. Pozisyon şut ve kazanma isteği açısından takım iyiydi ama ritim problemimiz olduğu da bir gerçek. Yüksek arzu vardı, stadyumda da o arzu vardı. İki yüksek arzu birleşince çabuk skoru elde etme isteği, acele ve zorlama şutlara neden oldu. Bu da Akhisar'ın işine geldi, geniş alanda oynamayı seviyorlar ve bunu da yaptılar. İkinci yarı için devrede toparlanmayı konuştuk, golü de hemen bulduk ve farkı açma şansımız da oldu ama elde edemedik. Lige tutunma arzusuyla oynayan Akhisar da tutundu ve biraz sıkıntı olmaya başladığında 2. gol geldi. 3 puanı o andan itibaren cebimizde hissetmeye başladık”.

“Uzun zamandır Mehmet'in tendomuyla ilgili sorunu var, zaman zaman düzeliyor bazen de ağrıları artıyor. Ağrılarının arttığını söyleyince değişiklik yaptık. Orhan'la ilgili de söyleyecek bir şey yok, daha önce bunları yapmasını bekliyorduk, bundan sonra da umarım böyle devam eder. Doktordan gelen raporlar; Salih'in de, Mehmet Topal'ın da Lazio maçında oynayabilme ihtimallerinin yükseldiğini gösteriyor. Umarım öyle olur.”

“Bize çıktığı günden beri izliyoruz Lazio'yu. Daha önce gruplarda oynadıkları maçı, turları, ligdeki maçlarını izlemeye çalışıyoruz ama hepsini toparladıktan sonra, daha önce de söyledim gibi tipik bir İtalyan temsilcisi. Bireysel, disiplin ve taktik olarak güçlüler. Ekstra durumlar olmadığı sürece iki takım da nefes nefese bir tur oynar. Ayrıntıları kendi lehine çeviren avantaj sağlar ama birbirine yakın iki takım”.