SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçeli tecrübeli oyuncu Mehmet Topal, sarı-lacivertli takımın hedefleriyle ilgili iddialı konuştu. TRT Spor’da yayınlanan Futbol Ateşi programına konuşan Mehmet Topal, “3 kulvarda yolumuza devam ediyoruz. Ligin sonuna kadar da hata yapmak istemiyoruz. Kalan bütün maçlarımızı kazanmayı ve 3 kupayı kaldırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Mehmet Topal, sakatlığının iyiye gittiğini ve Lazio maçında oynamayı umut ettiğini belirterek,”Yaklaşık 15-16 gündür sakatlığım devam ediyor. Eğer ki herşey istediğimiz doğrultuda giderse Pazartesi günü takımla çalışmalara başlamayı hedefliyoruz. Bir sıkıntı olmaz ise Avrupa Ligi maçında forma giyeceğim” dedi.

Fenerbahçeli futbolcu, Lazio'nun kamuoyunda gösterildiğinin aksine çok iyi bir takım olduğunu ifade ederek, “Ben çok iyi bir takımla eşleştiğimizi düşünüyorum. Bazı kesimler iyi kura çektiler desede ben buna şahsım olarak kesinlikle katılmıyorum. Çünkü Lazio çok dikkat edilmesi gereken bir ekip. İtalyan takımları hem sert, hem de çok disiplinli oluyorlar.” diye konuştu.

Mehmet Topal, sık sık maç yapmalarının takımda negatif bir etki yaptığını da belirterek, “Bence maç oynamak antrenman yapmaktan her zaman daha iyidir. Bu zorlu maç trafiği zaman zaman futbolcularda yorgunluk yaratsa da biz bunu artı olarak almaya çalışıyoruz. 3 kulvarda yolumuza devam ediyoruz. Ligin sonuna kadarda hata yapmak istemiyoruz. Kalan bütün maçlarımızı kazanmak istiyoruz. Biz kendi maçlarımızı kazanıp önümüzde ki rakiplerimizin puan kaybetmelerini bekleyeceğiz. Ligde hata yapmaz isek şampiyonluk yarışı son haftaya kadar sürebilir. Tabikİ Fenerbahçe gibi büyük bir camianın her zaman hedefi her kulvarda final oynamak, şampiyonluklar yaşamaktır. Bizde bu 3 kulvarda devam ettiğimiz için iddialı bir şekilde götürdüğümüz için futbolcular olarak bu bizim için artı bir motivasyon. Herşey yolunda gidiyor. Biz futbolculara, takıma bütün iş düşüyor. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız, gidebildiğimiz en iyi yere kadar gitmeye çalışacağız. Şu an hedefimiz şampiyonluk, UEFA’da final oynamak” diye konuştu.

Fenerbahçeli futbolcu Teknik Direktör Aykut Kocaman ile arasında sorun olduğuna ilişkin iddiaların da doğru olmadığını belirtti ve “Biz sporcularla hocamızla aramızda tabii ki kırgınlıklar olabilir. Çünkü futbolcu her zaman oynamak ister. Ben oynamadığım zamanlarda mutlu olabilen bir insan değilim. Hep oynamak, takıma bir şeyler katmak istiyorum. Tabi oynamadığınız zaman üzüldüğünüz noktalar olabilir. Ama kesinlikle bunlar saygı ve sevgi çerçevesinde olmalıdır diye düşünüyorum. Kadro dışı, valizlerini toplayıp tesisleri terk etti haberleri kesinlikle doğru değil” dedi.