SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu skor aldatmasın!

31 Mart 2013

Real Madrid için La Liga'da sezon çok erken bitti. Öyle ki, kendinden önce Barcelona'nın 2 puan kaybetmiş olması bile dün gece onları motive etmek için yetmedi. Fiziken sahadaydılar ama akıllarının çarşamba gecesinde olduğu açıkça belliydi. Çünkü Real için bu sezonun en büyük hedefi Avrupa'nın 1 numaralı kupasını 10. kez müzesine götürmek. Eflatun-beyazlı futbolcular ve teknik heyet sezon başından bu yana ‘Decima'yı (Real'in 10. Avrupa Şampiyonluğu) hedef almış durumda.

Maça gelince… Real Madrid'li oyuncular karşılaşma için yüklenmediler. Galatasaray'ın Belediye maçının ikinci yarısında oynadığı gibi, skoru beraberliğe getirdikten sonra oyunu rölantiye aldılar. Rakibin hatalarını kollayıp galibiyet golünü kovaladılar. 11'de başlamayan Mesut, Xabi Alonso ve Khedira'nın yokluğu inanılmaz derecede hissedildi. Ronaldo'nun yetenekleri bile Zaragoza karşısında bu açığı kapatmaya yetmedi.

Real Madrid kalecisi Diego Lopez önemli kurtarışlar yaptı. Devre arasında transfer edilen tecrübeli eldiven geldiği günden bu yana ortaya koyduğu başarılı performansla “Iker Casillas'tan neyim eksik?” dercesine oynuyor…

Bernabeu'da Galatasaray'ın karşısında moral-motivasyonu çok farklı bir Real Madrid olacak. Dün gece Real Zaragoza karşısında aldıkları beraberlik kesinlikle dikkate alınmaması gereken bir veri. Fatih Terim ve öğrencileri zaten bu gerçeğin farkındadırlar.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek