SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal’ın yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Kaleye Trabzonsporlu Tolga Zengin'i düşünen Beşiktaş, sağ kanat için ise Galatasaray ile yol ayrımındaki Aydın Yılmaz ile temaslara geçmişti. Siyah-beyazlılar orta saha için ise İstanbul BB.'nin yıldızı Samuel Holmen'de ısrarlı. İsveçli futbolcu ile ilgilerini gizlemeyen Beşiktaşlı yöneticiler, Holmen'in menajeri Erdil Arpacı ile temasları sürdürüyor.

ERDİL ARPACI FAKTÖRÜ

Daha önce önce siyah-beyazlı kulüpte yöneticilik yapan ve Oğuzhan Özyakup'un da sezon başında takıma kazandırılmasında pay sahibi olan Arpacı, görüşmeleri bizzat yürütüyor. 2010'dan beri Süper Lig'de forma giyen Holmen'in sezon sonu sözleşmesinin bitecek olması Beşiktaş'ın iştahını da kabartıyor. Hatta kulislerdeki iddialara göre taraflar çoktan prensip anlaşmasına vardı bile. Kartal'ın tüm planı Holmen'i kadroya katarak rotasyonunu genişletmek ve İsveçli'nin liderlik özelliğiyle orta alan tecrübe katmak.

IGNJOVSKI PAHALI GELDİ

Siyah-beyazlılar, gündemlerindeki bir diğer isim Aleksandar Ignjovski'den ise maddi nedenlerle geri adım atıyor. Samet Aybaba, Werder Bremen'in 22 yaşındaki ön liberosu Ignjovski'yi oldukça beğeniyor. Ancak Alman ekibinin, oyuncunun 5 milyon euroluk serbest kalma bedelinden geri adım atmaması ise Beşiktaş Yönetimi'nin elini konulu bağlıyor. Bu bedeli çok yüksek bulan siyah-beyazlı yöneticiler, Holmen'in yanı sıra başka alternatifleri de göz hapsinde tutmaya devam ediyor.

ORTA SAHANIN GOL MAKİNASI

Türkiye'deki en golcü sezonunu geçiren Samuel Holmen bu sezon 9 gol 3 asist üretti. İsveçli Türkiye'deki 104 maçta toplam 23 gol 13 asistlik performansla oynadı. Milli takımda da forma giyen tecrübeli oyuncu için Süper Lig'den başka takımların da devreye girdiği ancak Holmen'in tercihinin Beşiktaş olduğu ifade ediliyor.

Ersoy ÖZDEM / AMK