SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Bernabeu’da 3’lü çektiririm” sözü olay olan Galatasaray kaptanı Sabri Sarıoğlu’nun Akşam Gazetesi’ne verdiği röportajın ikinci bölümü yayınlandı. Röportajın ikinci bölümünde de dikkat çeken açıklamalarda bulunan Sabri Sarıoğlu, Didier Drogba ve Wesley Sneijder’in Galatasaray’a gelmekten dolayı hiçbir pişmanlık duymadığını söyledi.

– G.Saray’da kaç sezon oldu, kaç yılını tamamladın kaptan?

“Tam 19 yılımı doldurdum. 1994 yılıydı G.Saray’a geldim, yıl 2013. Amatör kulüpte oynuyordum. Bir gün G.Saray ile hazırlık maçımız vardı. Sağolsun rahmetli Salih Uzunoğlu beni beğendi. Beni hemen G.Saray’da görmek istediğini söyledi. Ben de hayallerimin takımı G.Saray bana teklifte bulunduğu için havalara uçmuştum. Büyük heyecanla kabul ettim. Yıl 1994’tü. O günden bugüne kadar aynı forma altında, aynı heyecanla devam ediyorum.”

Sevgim ve saygım beni ayakta tuttu

– 12 yıldır A takımdasın, herkes gitti bir Sabri kaldı, bunun sırrı ne, istikrarını neye borçlusun?

“İşime olan sevgim, saygım, arkadaşlarıma, gelen hocalarıma, yöneticilerime olsun herkese aynı saygı ve sevgiyi gösterdim. Hep aynı çalışma azmini gösterdim. Hiç çalışmadan kaçmadım. O yüzden bugünlere geldim.”

KAPTANLIĞIN TARİFİ YOK

– Turgay Şeren, Metin Oktay, Hakan Şükür gibi efsanelerin taktığı kaptanlık pazubandını taşımak nasıl bir duygu?

“Hayalini kurduğunuz ekipte kaptan olmak gurur verici, tarifi edilemeyecek kadar mutluluk verici bir olay.”

– 4 (2002, 2006, 2008, 2012) şampiyonluğun var. Hiç unutamadığın kupa hangisi?

“Her şampiyonluğun önemi büyüktür. Ama en anlamlı, en güzeli derseniz geçen sene Kadıköy’de aldığımız şampiyonluk derim.”

– Peki unutamadığın maç veya maçları sormak istiyorum. Var mı aklında?

“4-3 kazandığımız Bordeaux maçı benim için unutulmazdı. Son dakikada gol atmıştım. A Milli Takım’la EURO 2008’deki Almanya maçı. Bütün maçları unutmam ama ikisi çok farklı…”

“Bazıları 10 şut çeker hiç gol olmaz. Ben 10 tanenin 9’unu atsam atamadığımı konuşurlar. Benim hiç kredim olmadı”

– En unutamadığın şutun bu sezon oynadığınız Antalya maçında 124 km/h ile attığın şut mu?”

“Top gelişine güzel geliyordu, ben de hiç şut çekmekten çekinmem. İyi vursam da kötü vursam da pozisyon gelince affetmem, vururum. Sert de vururum. Şutlarım genelde serttir. O günde iyi geldi top, iyi de açı aldı. Açıkçası süratini de sonradan öğrendim. Ama çok mutlu olduğum bir şuttu.

– Sana yapılan eleştiriler için ne diyorsun?

“Bizim Türk futbolunda bazı insanların kredileri olur, bazılarının ise asla ve asla olmaz. Bazıları 10 tane şut çeker hiçbiri gol olmaz. Bir tanesi gol olduğunda onu unuturlar. Ama benimki unutulmaz. Benim hiç öyle kredim yok. 10 tanenin 9’unu atayım o atılmayan konuşuluyor genelde.”

– Drogba ve Sneijder’in gelmesi G.Saray’ı nasıl etkiledi, 3 aylık süreçte yaptıkları katkıyı nasıl buluyorsun?

“Tabii ikisi de çok kaliteli, kendilerini ispatlamış, dünya futbolunda söz sahibi futbolcular. Bizim için güzel oldu, bize verecek katkıları ve isimlerini G.Saray ile bütünleştirip daha da büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. G.Saray gibi bir kulübü tercih ettikleri için de gayet mutlular, pişman değiller. Uyum da sağladılar. Karakterli oyuncular. Sadece futbolculukları değil karakterleri de çok iyi. G.Saray’ın gücüne güç katacak oyuncular ikisi de.”

Akşam

Yayınlanma Tarihi:15:18,