SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aslan, rakibini yarı sahaya hapsetti. İlk golü Drogba, ikinciyi bir başka Fildişili Eboue hazırladı, Kral Burak da gerekeni yaptı. İkinci yarı skoru koruyan Cimbom, Real Madrid öncesi moral depoladı.

Sezon başından bu yana sözde ‘Rüya Takım'ı çok eleştirdim ama dün ilk 45 dakika seyrettiğim Galatasaray'ı çok beğendim. Webo'yu sattıktan sonra düşüşe geçen İstanbul Belediye, Holmen de cezalıyken sarı-kırmızılılara rakip olamazdı ama Fatih'in Aslanları maça öyle başladı ki “Bu futbolun darısı Bernabeu'ya” dedirtti.

Eboue nihayet futbola döndü ve Galatasaray adeta 12 kişi oynamaya başladı. Yanındaki futbolcular (Melo, Hamit, Sneijder) dilinden anlayınca Selçuk İnan'ı izlemek bir zevk. Tabelayı sürekli Burak değiştirse de Galatasaray'ın benim gözümde en değerli oyuncusu Selçuk.

HAGI MİSİN DROGBA?

Drogba’dan bahsetmezsek olmaz. Hagi ile kıyaslamadığımız topçu kalmadı ama mevkileri farklı olsa da Drogba ‘saha içi liderlik' özelliği ile Hagi'yi anımsatıyor.

Dün Arena'da golün geldiği 23. dakikaya kadar Galatasaray'ın üç pozisyonu vardı. Dany uzaktan yokladı, Drogba altıpastan Eduardo'ya takıldı, Burak'ın ağlara giden şutunu Metin Depe çizgiden çıkardı. 23'te Drogba ayağının dışıyla Burak'ı kaçırdı. Galatasaray'ın gol makinası sağ çaprazdan sağ ayağıyla abandı, Eduardo köşeyi kapayamadı: 1-0.

SNEIJDER DİREĞE TAKILDI

Gol geldi, Galatasaray'ın hızı yine de kesilmedi. 29'da Drogba'nın şutu, bir dakika sonra Sneijder'in direkten dönen topu farkın açılacağının sinyaliydi. Nitekim 35'te ilk golün asistini yapan Drogba, pozisyonu hazırladı ve sıfıra inen Eboue Burak'a ‘al da at' dedi ve Kral affetmedi: 2-0. Aslan'ın soyunma odasına 3-0 gitmesi işten bile değildi ama Hamit'in füzesi direği yaladı, Burak'ın şutu Eduardo'da kaldı.

İKİNCİ YARI İDARE ETTİ

İkinci devre Real Madrid maçını düşünen Cimbom idare etti, skor değişmedi. Drogba'nın golü yanlış kalkan bayrak yüzünden güme gitti. Doka ve Zenke ile Muslera'yı zorlayan Belediye'de Ekrem'in frikiği direği sıyırdı ve lider Galatasaray, maç fazlasıyla puan farkını 7'ye çıkardı…

Mehmet ÖZCAN/AMK

Yayınlanma Tarihi:20:53,