SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Melo gidecek mi?

G.Saray taraftarının sevgilisi, takımın hırçın yıldızı Felipe Melo Takvim gazetesine konuştu. Hakkında ortaya atılan bir iddia ile ilgili son sözünü söyledi. İşte Melo'nun samimi açıklamaları...
İlk olarak Real Madrid eşleşmesini değerlendiren Brezilyalı yıldız, "Çok önemli bir rakibe karşı oynayacağız. Ama siz de son derece önemli ve güçlü bir takımız. Bu engeli aşarak yarı finale kalmak istiyoruz. Fakat önce İstanbul BB maçını düşünüyoruz" dedi. Şampiyonluk yarışı hakkında da açıklamalar yapan Melo, "Şu anda en yakın rakibimiz Fenerbahçe'nin 4 puan önündeyiz ve şampiyonluğa en yakın takımız. Ama başta Fenerbahçe olmak üzere tüm rakiplerimize saygı duyuyoruz. Kiminle oynarsak oynayalım farketmez. Herkes bizi zorlayabiliyor" diye konuştu.
Felipe Melo gollerden sonra yaptığı 'pitbull' sevincini eleştirenlere de tepki göstererek, "Aslında bu eleştiriler beni ilgilendirmiyor. Taraftar memnunsa benim için sorun yok. Benim için onların düşüncesi önemli. Gol, futbolun meyvesidir. Bunun için herkes isterdiği sevinci yaşayabilir. Bu konudaki eleştirileri saçma buluyorum" dedi.
Transfer döneminde kendisi için ortaya atılan "Pazarlıklar uzadı çünkü daha fazla kazanmak istedi" iddiaları yanıtlayan Felipe Melo, "Kesinlikle doğru değil. Ben Galatasaray'da kalmak için fedakarlık yaptım. Fakat takıma geç katılmam performansımı olumsuz etkiledi. Şu anda eski gücüme geri dönüyorum" ifadesini kullandı.
Sezon sonunda yeniden sözleşmesinin biteceğini söyleyen Felipe Melo, "Galatasaray'da çok mutluyum ve kalmak istiyorum" dedi.
Teknik Direktör Fatih Terim'in hayatındaki en önemli insanlardan biri olduğunu ifade eden Felipe Melo, "Onunla çalıştığım için çok mutluyum' dedi. Yeniden milli takıma seçilmenin hayalini kurduğunu belirten Brezilyalı yıldız, "Dünya Kupası'nda çok eleştirildim. Ben milli takım için inancımı her zaman içimde koruyorum. O formayı giymek en büyük isteklerimden birisi" diye konuştu.