SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte hayalindeki takım!

G.Saray'ın golcü yıldızının Vatan gazetesine verdiği röportajın ikinci bölümü bugün yayınlandı. İşte Burak Yılmaz'ın samimi açıklamaları... Beşiktaş ve Bursa maçında yedek kaldın. Bu iki hafta senin için nasıl geçti?

Bununla ilgili açıklamamı twitter üzerinden yapmıştım zaten. Ben G.Saray'ın neferiyim ve profesyonel futbolcusuyum. Hocamız ne görev verirse en iyi şekilde yerine getirmeye çalışırım, tüm diğer arkadaşlarım gibi. Verilecek göreve hazır olmak içinde her zaman çalışmaya devam ederim. Görev gelene kadar sahadaki arkadaşlarımı kenardan tüm kalbimle ve heyecanımla desteklerim. Onların da ben sahadayken aynısını yaptığını bilirim.
Hocanın Antalya maçı sonrası 'Burak mesajı almış" sözleriyle ilgili ne düşünüyorsun?

Hocam benim kalitemdeki bir oyuncunn dünya standartlarında aranan bir isim olabilmesi için gereken özellikleri anlattı. Bu altyapıya sahip olduğumu ve bunları sahaya yansıttığımda neler olabileceğini ifade etti. İnsanın ölene kadar gelişebileceğine inananlardanım. Bu düşünceme uygun olarak çalışmaya ve çalışmaya devam edeceğim.
Sence dünyanın en iyi forveti kim?

Konfüçyüs'ün dediği gibi 'Eğer ağaca çıkmak istiyorsanız, yıldızlara çıkmaya niyet edin, başarırsınız."Dünyanın en iyi forvetinin kim olduğu benim için önemli değil ama ben olmak istiyorum."
'Drogba ile daha iyi bir Burak çıkacak'

Didier Drogba çok başarılı ve önemli bir futbolcu. Kalitesi ve yaptıkları ortada. Kendisine saygı duyuyorum ben de saygı duyulan işler üretmeye gayret ediyorum. Hedefim çok daha iyi Burak'a ulaşmak. Birlikte geçireceğimiz süreci de bu yönden değerlendiriyorum.
Drogba ve Sneijder'le aranız nasıl, nasıl anlaşıyorsunuz?

İkisi de çok iyi anlaştığım mükemmel futbolcular. Bizim takıma kolay adapte olduklarını düşünüyorum.
Ronaldo mu, Messi mi?

G.Saraylı golcü dünya futbolunun iki süper yıldızı Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi ile arasındaki tercihinin kim olacağı ile ilgili yönelttiğimiz soruya "Her iki oyuncu da çok özel futbolcular. Ben oynadığım mevki ve fizik kalitesi açısından Ronaldo diyorum" yanıtını verdi.
'Cristiano ile benzemiyoruz'

Burak kendisine yakıştırılan 'Yerli Ronaldo' benzetmeleri ve attığı birkaç golün ardından Portekizli yıldızla özdeşleşen sevinç hareketini yapması ile ilgili olarak da "Ronaldo beğendiğim ve takdir ettiğim bir oyuncu. Ancak ben benzediğimizi düşünmüyorum" değerlendirmesinde bulundu.
Hayallerini süsleyen bir takım veya bir lig var mı?

Çok önemli ve değerli, birçok oyuncunun hayallerini süsleyen bir camiadayım. G.Saray'da olmaktan, G.Saray forması giymekten, G.Saray taraftarı için gollerıimi atmaktan çok mutluyum. Ülkem ve ülke futbolunu başarı ile yurt dışında temsil eden arkadaşlarıma da saygı duyduğumu ifade etmek isterim.
G.Saray'da efsane mi olmak mı, yoksa yurt dışında Türkiye'yi başarıyla temsil etmek mi?

Benim için önemli olan kendimi ait ve evimde hissettiğim bir camiada oynamak. G.Saray da bana bunu fazlasıyla hissetiriyor. G.Saray tam olarak kendimi huzurlu hissetiğim ve yaptığım işten zevk aldığım yer. Dolayısıyla şu anda bulunduğum yerden ve konumdan son derece memnunum.

2.9 milyon Euro şimdiden cepte

Sezon başında G.Saray'a transfer olan Burak Yılmaz yıllık 2 milyon 300 milyon Euro ve 20 bin Euro maçbaşı ücret karşılığında 4+1 yıllık sözleşmeye imza atmıştı. Bu sezon ligde 22, Şampiyonlar Ligi'nde ise 8 maçta forma giyen milli golcü toplamda 600 bin Euro maçbaşı ücret almaya hak kazandı.
'Terim için terimin son damlasına kadar çalışıyorum'

Hocam bunu bana ilk geldiğim günde söylemişti. Hocamın benden beklentilerinin yüksek olması benim için gurur vesilesidir. Hangi futbolcudan ne beklenmesi gerektiğini ondan daha iyi kim bilebilir ki? Dolayısı ile hocamın isteklerini yerine getirmek için terimin son damlasına kadar çalışıyorum. Size başlığınızı da vereyim. 'Terim'in isteklerini yerine getirmek için terimin son damlasına kadar çalışıyorum, çalışacağım...
'Terim'le Güneş'i karşılaştıramam'

Çok sevdiğim ve saygı duyduğum iki hoca hakkında yorum yapmam ve hatta karşılaştırmam mümkün değil.