SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi’nin 24. haftasında Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanacak olan G.Saray MP – Karşıyaka maçının öncesinde büyük olaylar çıktı.

Karşılaşmayı takip etmek üzere İstanbul’a gelen az sayıdaki Karşıyakalı taraftarlar, tribündeki yerini aldı. Tribünleri dolduran G.Saraylı taraftarlar ise İzmir’de oynanan ve olaylı geçen sezonunun ilk yarısındaki maça atıfta bulunarak küfürlü tezahüratta bulundu.

Bunun üzerine bir süre sessiz kaldığı gözlenen Karşıyakalı taraftarlar ev sahibi tribünlere küfürle karşılık verince ipler koptu. G.Saraylı taraftarlar Karşıyakalılar’ın bulunduğu tribüne hücum etti. G.Saraylılar tarafından tabiri caizse linç edilen Karşıyakalı taraftarlar arasındaki kadınların ezilme tehlikesi geçirdiği görüldü. Çıkan olaylarda kafası yarılanlar oldu. Yaralılar için salona ambulans geldi.

POLİS YETERSİZ KALDI, MAÇ SEYİRCİSİZ OYNANACAK

Gergin bir ortamda oynanacağı günler öncesinden konuşulan maçta güvenlik görevlisi ve polis sayısının yetersiz kalması ise ayrı bir tartışma konusu oldu. Büyük olayların patlak vermesinin ardından salona sevk edilen güvenlik güçleri tribünlerdeki gerilimi yatıştıramayınca maçın seyircisiz oynanmasına karar verdi.

G.SARAYLI TARAFTARLAR SALONDAN ÇIKARILDI

Olaylar yatıştırılamayınca G.Saraylı taraftarlar salondan çıkarıldı. Bu sırada G.Saraylı bazı taraftarların yönetime büyük tepki gösterdiği görüldü. Sarı-kırmızılı taraftarların salondan çıkarılmasının ardından Karşıyakalı taraftarlar koridordan takımlarını desteklemeye başladı. Abdi İpekçi Spor Salonu’nda şu sıralarda Karşıyakalı taraftarların tezahüratları duyuldu.

Egehan ŞENGÜL / AMK

Fotoğraflar: Kurtuluş YILMAZ

Yayınlanma Tarihi:14:44,