SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe'de ortaya koyduğu performansla herkesi kendine hayran bırakan Salih Uçan'ı kıskaca alan ilk kulüp Trabzonspor'du. Ancak bordo-mavililer bu transferi de becerememişti. Bu yüzden eleştirilen Sadri Şener ise topu asbaşkanına atmış ve “Gidin Nevzat Şakar'a sorun. Bu transferle o ilgilendi” demişti. Fakat edinilen bilgiler, yaşananların çok daha “derin” olduğunu ortaya koydu. Karadeniz'de Son Nokta gazetesinin haberine göre, Nevzat Şakar geçen sene bu zamanlar Bucaspor ile temas kurdu ve hem Salih Uçan'la hem de Emre Güral'la ilgilendiklerini kaydetti.

ÖNCE GARANTİ İSTEDİLER

İzmir ekibinin başkanı Mehmet Bektur'un Şakar'a yanıtı ise ilginçti. Bektur, “İki oyuncumu da alacağınıza dair garanti verir misiniz?” dedi. Şakar, “Böyle bir şeyin garantisini nasıl verebilirim?” diye sorunca, Bektur'un cevabı “Ona göre tekrar aday olacağım” şeklinde oldu. Bunun üzerine Şakar, “Alıyoruz dersek, kaç para talep edersiniz?” sorusunu yöneltti. Bektur, “1 milyon 750 bin euro” diye cevapladı. Nitekim bir süre sonra Buca'da kongre yapıldı ve Bektur tekrar başkan seçildi. Yaz aylarında ikinci randevuyu alan Şakar, Salih ve Emre'nin yeni fiyatını duyunca şaşırdı.

FENER’E YILIN HEDİYESİ

Bucaspor artık 2 milyon 250 bin euro istiyordu. Bektur'a, “Hani 1.750'ydi?” diye soran Şakar'a “Malımızın değerini yeni anladık” yanıtı verildi. Pazarlığı uzatmayan Şakar, Trabzon'a geri döndü. Meseleyi o dönem ki yardımcı hoca Ünal Karaman'a aktardı. Karaman, “Geniş bir araştırma yapacağım. İki oyuncu bize katkı yapacaksa bu parayı öderiz” dedi. Karaman'ın raporu birkaç gün sonra hazırdı. Raporda “Salih çok yetersiz. Emre ise rahatlıkla oynar” yazıyordu. Bunun üzerine Emre'yi transfer edip Salih'i görmezden gelen Fırtına, ezeli rakibine adeta yılın hediyesini verdi.