SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Malaga'ya İstanbul'da mağlup olan Anadolu Efes, bir maçtan daha fazlasını kaybetti. Lacivert-beyazlıların, final four yolunda Barcelona'yla eşleşme ihtimali bulunuyor…

Sezon başında Farmer, Lucas gibi önemli isimleri renklerine bağlayarak hedefi EuroLeague'de final four olarak belirleyen Anadolu Efes'te hesaplar şaştı. Oktay Mahmuti'nin öğrencileri, önceki gece İstanbul'da Unicaja Malaga karşısında aldıkları yenilgiyle ciddi bir avantaj yitirdi. EuroLeague'de iç sahadaki 6 maçlık galibiyet serisi noktalanan Anadolu Efes, grupta ilk iki sıraya yükselme şansını da zora soktu. Çeyrek final biletini günler öncesinden alan lacivert-beyazlıları, bu turda artık çok ciddi rakipler bekliyor. Efes son maçını kaybedip, dördüncü sırayı alırsa; şampiyonluğun en büyük adaylarından Barcelona'yla karşı karşıya gelecek. Oktay Mahmuti'nin talebeleri 4 Nisan'da Real Madrid deplasmanından zaferle ayrılırsa ise tablo biraz olsun değişecek. Muhtemel rakipler daha dişimize göre olacak.

Malaga mağlubiyeti sonrasında yenilginin ağır yara verdiğini dile getiren Efes antrenörü Oktay Mahmuti, “Korktuğum başıma geldi. Kötü değil, her iki yönüyle de çok kötü bir yenilgi aldık” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:09:08,