SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Yönetimi, kulübe ekstra gelir kaynağı yaratmak adına her gün yeni bir proje üretiyor. Ve bunun son örneği Saracoğlu'nda uygulananarak kulübe para akması sağlanacak fakat taraftarlar bu durumu sevmeyecek gibi!

Şöyle anlatalım. G.Saray, yeni stadı Türk Arena'dan en çok parayı locadan kazanıyor. 197 locayla Real Madrid'in ardından en çok loca sayısına sahip olan sarı-kırmızılıların bu kaynaktan sağladı büyük gelir, F.Bahçe'yi de harekete geçirdi ve yönetim, haziranda stadı inşaata sokacak.

Şu anda 60 tane locası olan Şükrü Saracoğlu'nun yanındaki Kenan Evren'in arsasını değerlendirerek kale arkalarına doğru stadı genişletecek. Ve buraya yaklaşık 60'a yakın loca yapacak sarı-lacivertliler. Kale arkalarındaki locaların da yine fiyatları 125 bin ila 375 bin dolar arasında değişecek.

KAPASİTESİ DÜŞECEK

Fenerium ve Maraton'daki locaların da fiyatını arttıracak olan Kanarya, buradan ekstradan 15 milyon dolar gelir sağlayacak. Bu yeni yapılanmanın tek handikapı ise 50.530 kapasiteli olan Şükrü Saracoğlu'nda bu rakam 45 binlere düşecek. Yani taraftar kulüp para kazandığı için sevinecek, kendisi daha fazla ödediği için de sinirlenecek!

İrfan YİRMİBEŞ / AMK