SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdman Yurdu’nda yaşandığı iddia edilen Yattara skandalının perde arkası aralanmaya başladı.

Mersin İdman Yurdu yönetimi tarafından kadro dışı bırakılan ve özel antrenman programı eşliğinde çalışmalarını sürdüren Gineli Yattara, başkan Ali Karamanlı tarafından görevlendirilen 3 taraftarının kendisine saldırdığını iddia etti. Yapılan saldırının Ali Karamanlı tarafından organize edildiğini iddia eden Yattara, karakola giderek ifade verdi.

YATTARA’YA ‘SALDIRI CEVABI’

Yattara’nın olay yaratan ‘saldırı’ iddiasına Mersin İdman Yurdu Başkanı Ali Karamanlı, Sporx aracılığıyla yanıt verdi.

Yattara’ya karşı hiçbir saldırının olmadığını ifade eden Karamanlı, “Yattara bir hain. Bugüne kadar Mersin İdman Yurdu’na hiçbir şey vermedi ve biz bir gün olsun onu suçlamadık. Kadro dışı kaldıktan sonra hal ve hareketleri değişti ve kendisine verilen antrenman programından kaçmaya başladı. Taraftarın biri Yattara’ya tepki göstermişse bu, benim Yattara’ya bir saldırı tertiplediğim anlamına mı gelir. Bu adam bu tarz iftiralara alışmış. Oturduğu yerden para aldı, sesimizi çıkartmadık” ifadelerini kullandı.

 

YATTARA’NIN KARAKOLDAKİ İFADESİ…

Yattara’nın karakoldaki ifadesinde de “Beni ne kimse dövdü ne de sövdü” şeklinde bir cümle de kullandığını duyduklarını ifade eden Karamanlı, “Ben, 5 yıldır başkanlık yapıyorum şu ana kadar bir kez bile böyle bir olaya adım karışmadı. Yattara antrenmanlardan kaçmak istiyor herhalde. Sözleşmesinde de kadro dışı kalırsa 100 bin euro ceza alır şeklinde bir madde var.” dedi.

Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Hakan Kutlu ise Sporx’e yaptığı açıklamada yaşandığı iddia edilen olaylardan hiçbir şekilde bilgisinin olmadığını ve Yattara’nın kadro dışı kalan bir futbolcu gibi davranması gerektiğini söyledi.

 

YATTARA’NIN AÇIKLAMALARI

Mersin İdman Yurdu Kulübü tarafından kadro dışı bırakılan Yattara’nın kulüp tarafından verilen Hyundai otomobiline el konulmak istendiğini dile getirerek, “Kulüp tarafından gönderildiğini ifade eden bir adam geldi ve arabamı istedi ve ben de arabamı vermedim. Bu sabah da yine 3-4 kişi daha geldi ve arabamı istedi. Arabayı vermeyeceğimi söyledim ve kendilerinin kulüp tarafından gönderildiklerini söylediler. Daha sonra bana fiziksel bir temasta bulundular ve ben de karakola giderek şikayette bulundum” dedi. Yattara, başkan Ali Karamanlı’nın kendisini dövdürttüğü iddiasının da gerçek dışı olduğunu ifade ederek, “Ben başkanı hiç görmedim” şeklinde konuştu.

 

“YATTARA’DAN ARABAYI İSTEDİK”

Ibrahim Yattara’dan kulüp tarafından tahsis edilen arabayı istediklerini doğrulayan Mersin İdmanyurdu Kulüp Müdürü Murat Öğ de Gineli futbolcudan arabayı talep ettiklerini doğruladı ancak bu durumun kesinlikle bir fiziksel zorlama ile gerçekleşmediğini belirtti.

Sporx/Fatih Şamlıoğlu