SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özil: Her sonuç mümkün!

Şampiyonlar Ligi'nde G.Saray ile eşleşen Real Madrid'in Türk asıllı Alman yıldızı Mesut Özil, Milliyet gazetesine konuştu. Yıldız futbolcu çektikleri kura hakkında Mourinho'nun kendilerine işlerinin kolay olmadığını söylediğini belirtti ve "Galatasaray iyi bir dönem geçiriyor ve elinde çok önemli oyuncular var. Ancak biz bu kupayı çok istiyoruz" ifadelerini kullandı.
İşte Milliyet gazetesinde, Nevzat Dindar imzasıyla yer alan röportaj:

Kuranın iyi mi kötü mü olduğunu maçlardan sonra göreceklerini söyleyen Mesut, "Türkiye’ye ve İstanbul’a geleceğim. Bu açıdan bakarsam iyi kura iyi oldu" ifadelerini kullandı.
Yıldız futbolcu, Galatasaray ile ilgili olarak ise “Bu seneki performansları çok iyi. Galatasaray geçmişte de önemli neticeler aldı. Ama uzun yıllardır bu seviye gelememişti. İyi bir dönem geçiriyorlar. Elinde de çok önemli oyuncular var. Herkesin tanıdığı, bildiği futbolcular bulunuyor kadrosunda. Bize karşı da ekstra motivasyonla oynayacaklarını düşünüyorum” dedi.
İNANCIMIZ TAM

Mourinho’nun her rakibe karşı saygılı bir teknik adam olduğunu da aktaran Mesut, “Türkiye’ye gelip Galatasaray’ın maçını izlemesi normal. Çünkü Mourinho, rakip takımları iyi analiz eder. Şampiyonlar Ligi’nde bu seviye gelmiş bir takım karşınızda. Bize de ilk olarak işimizin hiç de kolay olmadığını söyledi. Galatasaray’a elbette önlem alacaktır. Bu seviyede her sonuç mümkün. Ancak ligde iyi bir sezon geçirmedik. Çok kötü başladık. Bu yüzden ilk planda Şampiyonlar Ligi’ne odaklandık. Bu kupayı almak istiyoruz. Takım olarak buna inancımız tam. Manchester United’i eledik bir önceki turda. Bu eşleşme de bizim adımıza zorlu geçecek” diye konuştu.
DOSTLARIM ÜZÜLEBİLİR

Türkiye Ligi’ni de takip ettiğini anlatan Real Madridli futbolcu, “Büyük derbiler oynanıyor. Ben de İstanbul’a geleceğim için heyecanlıyım. Bir çok arkadaşım ve dostum orada. Üzgünüm ama bazısı bundan dolayı hayalkırıklığına uğrayabilir” diyerek Türkiye’deki dostlarına kötü bir mesaj yolladı.
BENCE TUR ŞANSI ORTADA

Galatasaray karşısında favori gösterilmelerinin normal bir durum olduğunu da söyleyen yıldız oyuncu, “Yine de ben turun ortada olduğunu düşünüyorum. Bernabeu’da iyi bir skor almalıyız. Bu bilinçle çıkacağız. Sonuçta ateşli bir taraftarın karşısında rövanşı oynayacağız. Kâbus görmek istemiyorsak, Madrid’te avantajı yakalamalıyız” ifadesini kullandı.
İSTANBUL'A DİKKAT!

Alman Milli Takımı’nda oynayan bir diğer Real Madridli futbolcu Sami Khedira ise, “Galatasaray’ı çok önemsiyoruz. Şampiyonlar Ligi Kupası’nı bu sene almak istiyoruz. Özellikle evimizde avantajlı skor yakalamalıyız. Kötü bir sonuç turu riske etmemize neden olabilir. Çünkü İstanbul’da sıcak karşılanmayacağımızı biliyoruz” dedi.
BIERHOFF'TAN ÖVGÜ

Alman Milli Takımı Menajeri Olivier Bierhoff da Galatasaray’a övgüler yağdırdı. Ünlü futbol adamı, “Schalke’yi eleyerek Galatasaray kalitesini gösterdi. Çok değerli oyunculara ve bir teknik adama sahipler. Biz de dikkatle izliyoruz. Real Madrid karşısında da kolay teslim olmayacaklarını düşünüyorum. Çünkü bunu ispatladılar. Bayern Münih ya da Borussia Dortmund’tan biri finalde olacağını düşünüyorum. Umarım karşısında da Galatasaray olur” şeklinde konuştu.