SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2014 Dünya Kupası elemelerinde aldığı kötü sonuçlar Fenerbahçeli Dirk Kuyt’ı da şaşırttı. Grubumuzdaki Hollanda Milli Takımı’nın formasını giyen Kuyt, Türkiye’nin ilk 6 maç sonunda Macaristan ve Romanya’nın gerisinde kalmasına anlam veremediğini söyledi.

Tecrübeli futbolcu, Milliyet’e yaptığı açıklamada Türkiye’nin durumunu Hollanda Teknik Direktörü Luis Van Gaal ile de konuştuğunu belirterek, “Türkiye’nin, Romanya’yı yenmesi halinde şansının devam edeceğini düşünüyor” dedi.

2014 Dünya Kupası kuraları çekildiği zaman Türkiye’yi gruptaki en dişli rakip olarak gördüklerini dile getiren Kuyt, “Maçlar başlamadan önce kendi aramızda böyle bir tespit yapmıştık. En çekindiğimiz takım kesinlikle Türkiye’ydi. Van Gaal ile de konuştum. O da aynı düşüncede. Amsterdam’daki maçta Türkiye çok iyi bir oyun sergilemişti. Fakat daha sonra alınan sonuçlar beni çok şaşırttı” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin başarılı futbolcusu sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’nin bütün maçlarını izleme şansım olmadı. Bu yüzden neden bu noktada olduğunu bilmiyorum. Ama açıkçası çok şaşırdım. Van Gaal gruptaki tüm maçları ciddiye alıyor. Hazırlık maçlarını bile. Biz yeni yapılanan bir takımız. Kadromuzda çok sayıda genç oyuncu var. Tüm maçlara kazanmak için çıkıyoruz. Ayrıca fair-play ile yaklaşıyoruz kalan maçlara. 6’da 6 yaptık, ama ciddiyeti kesinlikle elden bırakmayacağız. Daha önce nasıl oynadıysak, kalan maçları da aynı şekilde oynayacağız. Kazanırız, kaybederiz ama bizim için durum böyle.”