SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eylül ayında oynanan Manchester United maçında dizinden sakatlanan Liverpool’un genç sağ beki Martin Kelly, sezonu kapattı.

Kırmızılar’ın teknik patronu Brendan Rodgers, Kırmızı Şeytanlar’la yaptıkları maçın ardından bir türlü iyileşemeyen Kelly’i sezon boyunca bir daha oynatma şansını elde edemedi. Rodgers, savunmacının ligin son haftalarında iyileşmesi durumunda bile forma giyemeyeceğini ve önümüzdeki sezona kadar dinlendirileceğini söyledi.

Liverpool’un resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan İrlandalı çalıştırıcı, “Martin Kelly, Mayıs ayının başlarına doğru iyileşebilir, ama bu durumda ona sadece takımla antrenmanlara çıkması için izin vereceğim. Muhtemelen bu sezon başka hiçbir maçta oynayamayacak” ifadelerini kullandı.

Fabio Borini’nin de Kelly ile aynı kaderi paylaştığını söyleyen antrenör, “Borini de muhtemelen sezon sonuna kadar yetişemeyecek. Joe Allen da sezonu kesinlikle kapattı” diye ekledi.

Milli takımlar için verilen arada herkesin sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde takıma geri döndüğünü de sözlerine ekleyen Rodgers, “Herkes sağlıklı bir şekilde takıma döndü ve maç oynamaya hazır durumdalar. Milli takımlarda oynayan oyuncularımızın tamamı medikal anlamda iyi durumdalar. Bir iki ufak problem var tabii, ama hiçbiri futbol oynamaya engel olacak şeyler değiller” yorumunu yaptı.

Liverpool, bu sezon pek çok oyuncusunu uzun süreli sakatlıklara kurban verdi.

(Goal)