SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

THY Euroleague TOP 16 turu F Grubu 13. hafta maçında Fenerbahçe Ülker ile Olimpiakos Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da karşılaştı.  sarı-lacivertliler mücadeleyi 78-73 kaybetti.

Karşılaşmanın ilk dakikalarında iki takım da oyunda üstünlük kuramadı ve ilk 5 dakika 9-8 Fenerbahçe Ülker’in üstümlüğü ile geçildi. Periyodun son bölümünde oyunda üstünlüğü eline geçiren Olimpiakos, yakaladığı 10-2’lik seriyle ilk çeyreği 19-13 önde tamamladı. Maçın ikinci periyoduna Fenerbahçe etkili başladı. Çeyreğe 7-2’lik seriyle başlayan temsilcimiz, skoru 22-21’e getirdi. Yunan ekibi hakemlerin birkaç kritik kararıyla oyunda dengeyi kursa da ilk yarıyı Barış Ermiş’in son saniye basketiyle Fenerbahçe 34-33 önde bitirdi.

Sarı-lacivertliler, üçüncü çeyreğe etkili başlasa da Yunan temsilcisi Pero Antic’in hücumdaki etkili oyununa çözüm üretemedi ve son 10 dakikaya Olimpiakos 56-53 önde girdi. reklam

Dördüncü periyoda Kaya Peker ve Ömer Onan’ın basketleriyle 9-2’lik seri yakaladı ve skorda 64-58’lik skorla 6 sayı öne geçti. Maçın son bölümünde skor üstünlüğünü koruyamayan temsilcimiz, karşılaşmadan 78-73’lük skorla mağlup ayrıldı.