SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samet  Aybaba, Fethiye kampında Lig TV'ye verdiği röportajda kendisine yönelik, “Futbolcularını basının önüne atıyor” eleştirilerine cevap verdi. Bu eleştirilerin odak noktasındaki Oğuzhan Özyakup'la ilgili konuşan Aybaba şöyle konuştu: “Oğuzhan bize rezerv ligden geldi. Biz Oğuzhan'ı Türkiye'nin en büyük takımında 20 maç oynayan futbolcu haline getirdik. Hoca olarak hem övme hem yerme hakkım var. Eleştirilerimi birebir de yapıyorum. Bir soru sorulunca futbolun içinden eleştiriyorum. Daha kuvvetlenmesi gerektiğini, Beşiktaş'ta birkaç yıl oynaması gerektiğini daha sonra geleceği hakkında konuşulması gerektiğini söylüyorum. Ben futbolcuların az maça bakarak göğe çıkarılmamasını istiyorum.”

“Maçı izleyenlere doğru mesaj vermezsek nasıl başarılı olacağız? Neyi doğru yaptığımız neyi yanlış yaptığımızı açıklamak zorundayım. Sıradan bir hoca olacaksam neden Beşiktaş'ın başına geldim? Burası büyük camia. Doğru mesajlar vermek lazım. Eyyamcı mesajlar vermem daha çok rahatsız etmez mi? Oyuncumla benim arama kimse giremez. Oyuncuma bir şey söyleyenin karşısına önce ben geçerim. Ama bir sıkıntı görürsem her yerde söylerim. Kendi hatamı unutturmak gibi bir amacım yok ki. Bireysel bir sıkıntı yok. Tek sıkıntım Beşiktaş'taki bir oyuncu Beşiktaş'a daha fazla nasıl faydalı olur.”

‘MANU BENİ TATMİN ETMİYOR’

“FERNANDES beni tatmin etmiyor. Fernandes gibi bir oyuncu Beşiktaş'ı nereye taşır diye düşünüyorum. Özel hayatının onun sahadaki duruşunu ve insanların kendisine bakışını etkilediğni söylüyorum. O da böyle yaşamayı sevdiğini ve daha dikkat edeceğini söylüyor. Fernandes değil oynaması gereken oynar, oynamaması gereken oynamaz. Fernandes üst düzey bir oyuncu olduğu için oynuyor. İsmi Ferdi olsaydı yine oynatırdım. Performansına bakılırsa çok iyi değil ama camiadan ve benden beklentiye bakarsanız oynamalı.”