SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Salih Uçan'nın U 20 Milli Takımında Portekiz maçında sakatlanması sarı lacivertlilerin büyük tepkisini çekti. Milli takım doktoru Piyer Arzuman'nın teşhis ve tedavide hatalı olduğu haberleri de gündemde yer aldı. Doktor Arzuman da Radyospor'a konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Radyospor’da Senad Ok ile Haber Merkezi programına katılan Arzuman şu ifadeleri kullandı:

“Salih sakatlandı ama bundan dolayı kenara çıkmadı. Çıkınca sağ dizinde bir şişlik vardı. Hemen tedavisine başladık. Ertesi gün idmana çıkarmadık. Maç kadrosuna almadık. En ufak risk bile almıyoruz bu tip sakatlıklarda. Ben sadece kulüp doktorunu arayıp bilgi vermedim. Sadece telefonla haber verme olayı olmadı. Tedavisinde bir aksama olmadı. Salih'in kendisinin anlatacağını düşünerek aramadım kendisini. Bundan sonra iletişim halinde olacağını söyledim. Gazetelerde yazdığı gibi Salih'in tedavisinde bir aksama olmadı. Kasta 1. derece yırtık vardı. Klinik olarak gözle görülür bir iyileşme söz konusuydu”

F.BAHÇE RAPOR İSTEYECEK!

F.Bahçe, TFF’ye yazı yazarak milli takım sağlık heyetinden rapor isteyecek. F.Bahçe bundan sonra milli takımlara gönderdiği futbolcuların sağlık durumları ve yaşanan sakatlıklarda uygulanan tedavi yöntemiyle ilgili detaylı rapor talep edecek.

Yazıda, Hollanda’dan Kuyt ile ilgili kulübe detaylı rapor geldiği ancak milli takımdan hiçbir açıklamanın gelmediği yönünde görüş belirtildiği ifade edildi.

Konuyla ilgili Sabah Gazetesi’ne konuşan Feyyaz Uçar, “Salih’e müdahale yapıldı, antrenmana da çıkmadı. Salı günü de serbest bıraktık. Biz oyuncuların yüzünde sivilce çıksa dahi ihtimam gösteririz. Bu kadar önemli bir oyuncumuzun sağlığını tehlikeye atabileceğimizin düşünülmesi bile saçma” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:10:58,