SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak: Real’i geçersek kupayı alırız!

G.Saray'ın yıldız golcüsü Burak Yılmaz, Vatan gazetesine röportaj verdi. Avrupa'nın dev takımlarının gözdesi, hakkında merak edilen her şeyi samimiyetle anlattı. İşte Yalımcan Sarpyel'in Burak Yılmaz ile yaptığı röportaj...
Türkiye’nin en büyük 4 kulübünde oynadın. G.Saray’da farklı olan ne?

BUGÜNE kadar oynadığım her kulüp belli kültürü olan çok değerli camialardır. G.Saray’da farklı bir Burak izliyorsunuz. Çünkü şu anda en verimli ve kendime en güvenli sezonumu yaşıyorum. Bunda beraber oynadığım oyuncuların da hocamın da çok büyük katkısı var.
Geçen sezon Trabzon’da 30 maçta tam 32 gole imza attın. Bu performansı aşabileceğine inanıyor musun?

ÖNCELİKLE 34 maçta 33 gol attım. (Şampiyonluk Grubu’nu da ekliyor) Dediğiniz gibi gerçekten çok çalışıyorum ve düzenli bir hayat yaşıyorum. İşinizle yaşarsanız yaptığınız her işte başarılı olacağınıza inanıyorum. Ben de şu anda işimle ve G.Saray ile yaşıyorum. Sadece olaya performansımı aşmak olarak bakmıyorum. Ben formasını ıslattığım takımıma en fazla nasıl faydalı olabilirim diye bakıyorum olaya... Çok gol atmaktan daha önemlisi daha çok puan toplayan şampiyon olan takımın en çok gol atan oyuncusu olabilmekte. Takımın kazanması, benim gol atmamdan daha önemli. İkisi birarada olursa çok daha memnuniyet verici olur..
G.Saray’ın çeyrek finaldeki şansı sence nedir?

TAKIM olarak iyi bir hava yakaladığımızı düşünüyorum. Sahada inanan ve elinden gelen her şeyi yapan bir takım olacak. Buna eminim. Real Madrid zor bir rakip ancak onları elediğimiz takdirde o coşku ve inanmışlıkla kupayı alacağımıza inanıyorum.
Kafayla, ayakla, frikikten kısaca her türlü gol atıyorsun. En çok nasıl gol atmayı seviyorsun?

BEN sadece ve sadece vurduğum topun çizgiyi geçmesini istiyorum. Bu nedenle nasıl ve neremle vurduğumun önemi yok önemli olan gol olması.
Sneijder’in ismi ilk gündeme geldiğinde ne düşündün?

G.SARAY büyük bir camia. Burada transfere inanamayacak bir durum yok. Her futbolcu G.Saray’a gelebilir. Bu beni şaşırtmaz.
Forvette en çok kimle kendini rahat hissediyorsun?

BİR profesyonel sporcunun böyle bir soruya cevap vermesinin hem takım arkadaşlarına hem de hocasına karşı saygısızlık olacağını düşünüyorum.
BURAK Yılmaz, evinde hatıra olarak sakladığı formaların bulunup bulanmadığı (önemli maçlar sonrasında gerek kendisinin gerekse rakip oyuncularla değiştirdikleri) ve bu formaların hikâyeleri ile ilgili yöneltilen bir soruya da “Bir büyüğüm söylemişti, ‘Anı biriktirmek iyidir. Zenginliğini ileride yaşarsın” diye. HİKAYELERİ belki ileride kitap olur, belli mi olur?” yanıtını verdi.
27 yaşındaki milli futbolcu, futbol kariyerinde unutamadığI maç ve gol ile ilgili soruya yanıt vermek istemezken “Bunnu iileriidde kitabımddan okursunuz. Bu bilgiyi şimddilik saklı tutuyorum” demekle yetindi.
Halen G.Saray’da 2000 ruhu konuşuluyor. Sence 2013 ruhu da efsane olur mu? Hocamız bize 2000 ruhundan değil G.Saraylılık ruhundan bahsediyor. Bizim yakaladığımız ruh da 2013 ruhu değil, G.Saraylılık ruhu olacaktır'
Drogba ve Sneijder’le G.Saray Türkiye’nin rüya takımı mı oldu?

KALİTELİ bir kadromuz olduğu doğru. Fakat burada hocama katılıyorum. Rüya takım isimlerle değil, takımoyunuyla olur.. Biz de o oyunu oynamak için elimizden geleni yapıyoruz. Kısa zaman içinde de bu beklentilere karşılık verecek potansiyelimiz var. Biz hocamızın dediği gibi rüya takım değil, başarılı olan gerçek bir takım olmayı hedefliyoruz ve bunun için çok çalışıyoruz, çalısmaya da devam edeceğiz.
Drogba transferini ilk duyduğunda neler hissettin?

DROGBA dünya çapında kalitesi bilinen ve herkes tarafından beğeniyle izlenen bir futbolcu. G.Saray’a çok şey katacağına ve beraber iyi işler yapacağına inanıyorum. Bizler profesyonel sporcularız. Profesyonelliğin gereklerini de çok iyi biliyoruz. Rekabetin yüksek olduğu bir takımda olmak performansımızın artmasına sebep olacaktır. Kaliteli oyunculardan kurulu takımın parçası olmak, hem keyifli hem de geliştirici bir süreci tetikler. Takımımızın 4 forvet oyuncusu da birbirinden değerli isimlerden oluştu. Allah hocamıza kolaylık versin...
Elmander, Umut ve son olarak Drogba’nın gelişinin ardından forma savaşı seni nasıl etkiliyor?

OLUMLU olarak etkiliyor. Çünkü her zaman rekabetçi ve yarışmanın içinde olmaktan hoşlanan bir yapım oldu. Rekabetin dışında birbirimize kattığımız çok şey olduğunu da düşünüyorum. Diğer arkadaşlarım da kendini kanıtlamış çok değerli ve kariyerli futbolcular.
Taraftar seni tribüne çağırdığında sen elini başının üstüne götürüyorsun. Bunun anlamını açıklar mısın?

BUNUN anlamı başımın üstünde yeriniz var. Taraftarımız muhteşem... Yağmur, çamur,kar demeden bizi destekliyorlar. Ben de elimden gelenin en iyisini yapıp onların bu desteklerini karşılıksız bırakmamaya çalışıyorum.
Birçok teknik adam ile çalışma fırsatı yakaladın. Ama Fatih Terim ile aranızda sanki özel bir bağ var...

FATİH hoca çok özel bir insan ve çok özel bir teknik adam. Onunla çalışmayan birinin bunu anlaması mümkün değil. Anlatılması da çok kolay değil. Hani diyorlar ya anlatılmaz yaşanır diye. İşte aynen öyle. Sadece şunu ne ifade edeyim; hocamız ile birlikte olmak çok büyük bir onur ve keyif.
Evinde boş zamanında diğer ligleri seyrediyor musun?

İZLİYORUM tabii ki. İngiltere Ligi ve son zamanlarda iyice yükselişe geçen Rus Ligi maçlarını izliyorum. İspanya ve İtalya liglerini de takip ediyorum.