SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Feda sezonunda maddi krizlerle boğuşan, İnönü Stadı'nı yenilemek için uğraşan siyah-beyazlılar en çok sakatlıklarla gündeme geldi. Çapraz bağ, ön adale, arka adale, ödem ya da MR kelimeleri Beşiktaş gündeminde hep üst sıralarda yer aldı. Sezon başında milli takımda İsmail Köybaşı ila başlayan furyaya ligin ikinci haftasında Mustafa Pektemek katıldı. Fernandes, Almeida, Ersan, Muhammed, Veli, Oğuzhan gibi oyuncular sürekli adale sakatlıklarıyla gündeme geldi. 6.5 aylık iyileşme sürecini tamamlayan İsmail aynı sakatlığı bu kez idmanda ikinci kez yaşadı. İsmail'in yerinde görev yapan Uğur Boral da genç oyuncuyla aynı kaderi paylaştı ve çapraz bağları koptu.

SIVOK 3-4 HAFTA YOK

Devre arasında transfer edilen Dentinho, henüz iki maça çıkmışken yaşadığı sakatlık nedeniyle bir ay sahalardan uzak kaldı. Devre arasında Antalya'da yapılan kampın ardından Almeida, Veli ve Ersan sakat olarak İstanbul'a döndü. Kaptan İbrahim Toraman ise ayak bileğindeki sakatlığa rağmen formasını terletmeye devam ediyor… Ve tam sezonu kapatan İsmail ve Uğur dışında Mersin deplasmanına Beşiktaş tam kadro gidecek denirken bu kez de Sivok milli takımdan sakat döndü. Kulüp doktoru adalesinde kanama ve ödem tespit edilen Çek savunmacının iyileşmesinin 1 ayı bulabileceğini açıkladı.

SAVUNMADA NÖBET DEĞİŞİMİ

Sivok’un sakatlanması ile Beşiktaş'ın tecrübeli savunmacısı Julien Escude'ye forma şansı doğdu. Sezon başında siyah-beyazlı takıma gelen Fransız futbolcu zaman zaman rotasyonda kendine yer bulmuştu. 33 yaşındaki oyuncu son olarak 0-0 sonuçlanan Trabzonspor maçının ikinci yarısında sakatlanan Ersan Gülüm'ün yerine görev almıştı.