SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ahmet Nur Çebi, BJK Plaza’da düzenlediği basın toplantısın rahatsızlanan Onursal Başkan Süleyman Seba’ya acil şifalar dileyerek başladı. Çebi, UEFA kriterlerinin karşılanması konusunda ise şu açıklamaları yaptı:

“Uzun zamandan beri kamuoyunda UEFA kriterlerine uyum konusunda sorunlar yaşayacağımız ve önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılamayacağımız gündeme geliyordu. Sıkıntıları aştık ve dosyamızı UEFA Lisans Kurulu'na incelenmek üzere teslim ettik. Bunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu süreç içinde birçok sorunla karşılaştık. Sonuç olarak Avrupa kupalarında yer alabilmek için 30'a yakın eski oyuncunun bonservis ve maaş ödemeleri ile kurumların alacakları ödenmeli ya da alacaklarına ilişkin yeni bir yapılanma anlaşması gerekliydi. Bizi çok zorlayan kişi ve kurumlar olduğu gibi, yardımcı olanlar da oldu. Onlara çok teşekkür ediyorum.

UEFA kriterlerine uyum için yükümlülüklerimizden faydalanmak isteyerek bize sıkıntı yaşatanlar oldu. Ben ve Yönetim Kurulu’nda yer alan arkadaşlarım, bunları not aldık ve kurumsal hafızamıza kaydettik.

Başkanımız Fikret Orman'ın “Belki Avrupa kupalarına gidemeyebiliriz” çıkışı bir yerde pozitif etki yarattı ve bazı kişi ve kurumların sert tavırlarında yumuşamaya neden oldu.

Mazbata alıp göreve başlayalı 1 sene oldu. Geçen yıl da bu sorunlarla uğraşmıştık. Camiamız bundan benzer bir sorun asla yaşamayacaktır. Disiplinli bütçe ve tavırlarla kulübümüze böyle bir durum asla yaşatmayacağız.

Evraklarımızı tamamladık ve teslim ettik. Bundan sonra karar kurullara aittir. Biz her işlemi tamamladık. Problem çıkmayacağını düşündüğümüz bir dosya teslim ettik.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin sermaye artırım talebi kabul görmüş ve buna yönelik işlemler başlamıştır. Hakların kullanım süresinin yarısına gelinmiş olmasına rağmen, katılımın büyük olması bizleri mutlu etmiştir. Ortaklarımızın bize duyduğu güven bizleri onurlandırmıştır. Camiamız, taraftarlarımız ve yatırımcılarımızla el ele vererek birçok sorunu aştık. Aydınlık günler çok yakın. Önümüzdeki tünelde ışığı fazlasıyla gördük.”

Yayınlanma Tarihi:19:03,