SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Alper, mevkisinde Türkiye'nin en iyilerinden. Bu sezon kendini iyice geliştirdi. Hedeflerimiz için ona ihtiyacımız var. Değerine gelirsek… Buna yönetim kurulu karar verecek. Ama artık 5 milyon Euro değil”

Sadece Eskişehirspor'da değil, Türkiye'de şu an gündemde bir oyuncu var: Alper Potuk… Son olarak Macaristan ile oynanan milli maçta ülkemiz adına tek olumlu gelişme; Alper'i kazanmamızdı. Maça ilk 11'de başlayan ve oldukça iyi bir performans ortaya koyan 21 yaşındaki futbolcu, bu oyununun ardından yine büyük takımların radarına girdi. 2016'ya kadar kulübüyle sözleşmesi bulunan Alper için geçen sezon 5 milyon euro bonservis bedeli belirlenmişti. Ancak Eskişehirspor Sportif Direktörü Zafer Tüzün, bu rakamın artık daha da arttığını söyledi. AMK'ya konuşan Tüzün, transferi tamamen sezon sonuna bıraktıklarını söyledi.

‘BİZE GELEN TEKLİF YOK'

Tüzün, “Alper'in istenmesi gayet normal. Mevkisinde belki de Türkiye'nin en iyilerinden, üstelik çok genç ve sürekli kendini geliştiriyor. Bu sezon özellikle çok farklı oynuyor. A Milli Takım'ın da değişilmez oyuncuları arasında yer alacaktır. Transfere gelirsek… Biz gelen bir teklif yok. Zaten sezon bitmeden de kimseyle görüşmek istemiyoruz. Takım 2 kulvarda gidiyor. Önceliğimiz Eskişehirspor'un başarısı. Alper de hedeflerimiz doğrultusunda bizim için çok önemli bir oyuncu. Ancak şunu belirtmek gerekirki, artık değeri 5 milyon euro değil, daha fazla. Tabii bu konuda net kararı yönetim kurulu verecek” ifadelerini kullandı.

SAFA CAN KONUKSEVER/AMK