SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Attığı gollerle Fenerbahçe'yi sırtlayan ve mütevaziliği ile sarı lacivertli taraftarların gönlünde taht kuran Moussa Sow, sarı lacivertlilerin en akıllı yatırımı oldu…

1-Lille'den 10 milyon Euro'ya geldi. Her yıl için ücretinde indirim yapılan anlaşma karşılığı Fenerbahçeli oldu.

2-Sözleşmesine “17 milyon Euro'ya serbest kalır” maddesi kondu. Başka kulübe transfer olursa 7 milyon Euro kar edilecek.

10 milyon Euro'ya Lille'den transfer edilen Senegalli yıldızın sözleşmesinde bulunan “17 milyon Euro'ya serbest kalır” maddesi sarı lacivertlileri her halde kara geçirecek…

Bu sezon 43 maçta 17 gol atan ve mükemmel bir sezon geçiren Sow'u bir çok Avrupa Kulübü yakından takip ediyor. Sarı lacivertli kulübe gelen resmi bir teklif olmamasına rağmen Senegalli golcü, 17 milyon Euro'yu getirdiğinde otomatikman serbest kalacak.

İNGİLİZLERİN GÖZ HAPSİNDE

Fenerbahçe’ye ilk geldiği dönemlerde hakkında çıkan sakatlık iddialarına sahada sergilediği mükemmel performansla yanıt veren Sow, sarı lacivertli taraftarların da gözdesi olmuştu. Şu an için Fenerbahçe'den ayrılmayı düşünmeyen yıldız futbolcunun 4.5 yıllık sözleşmesinde bu yıl için 3.4 milyon Euro, gelecek sezon 2.6 milyon Euro, son iki sezonunda ise 1.4 milyon Euro alacağı yazıyor. Sow'un İngiliz kulüplerinin yoğun ilgisine ancak bir sezon sonra yanıt vereceği öne sürülüyor. Senegalli bilindiği gibi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da en sevdiği futbolcuların başında geliyor.

TÜRKİYE'DE ÇOK MUTLU ÇÜNKÜ…

Başbakan ile İstanbul'daki konutunda görüşen Sow bu nedenle manşetlere taşınmıştı. Türkiye'nin müslüman bir ülke olması nedeniyle mutlu olan ve şu an için 17 milyon Euro'luk opsiyonu kullanmayı düşünmeyen Sow bu bedeli verip gitse bile sarı lacivertli kulübe 7 milyon Euro gibi bir rakam kazandırmış olacak. Geçtiğimiz yıl Türkiye'yede oynamasına ihtimal verilmemesine rağmen sarı lacivertlilerin uzun süren uğraşları sonucunda forma giydirilen Sow'un transferi için gereken nakit parayı iş adamı Ferit Şahenk ile o dönemin yöneticileri Nihat Özdemir ve Ali Koç karşılaşmışlardı. (Hürriyet)