SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Makedon futbolcu Goran Pandev’in FIFA’nın düzenlediği yılın en iyi teknik direktörü oylamasında Real Madrid’in hocası Jose Mourinho’ya oy verdiğini, fakat oyunun İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente Del Bosque’ye verilmiş gibi gösterildiğini iddia etmesi üzerin Makedonya Futbol Federasyonu resmi sitesinden bir açıklama yayınladı.

Pandev’in iddialarını doğrulayan Federasyon, Makedon futbolcunun gerçekte Jose Mourinho’ya en yüksek puan olan 5 puanı verdiğini; fakat ‘teknik bir hata’ sebebiyle oyuncunun Del Bosque’ye gittiğini açıkladı. Makedonya Futbol Federasyonu bu açıklamasında hatadan dolayı FIFA’dan ve teknik direktör Jose Mourinho’dan özür diledi.

Bu açıklama ile birlikte Jose Mourinho’nun oylamada hile olduğu iddiaları daha da güçlendi. Bir televizyon programına katılan başarılı çalıştırıcı yılın en iyi teknik direktörü oylamasında şeffaflık sorunu olduğunu ve kendisine oy verdiğini söyleyen kimselerin oylarının farklı kişilere verildiğini iddia etti. Ardından Goran Pandev’in beyanı olaya tuz biber ekti. FIFA’nın bu özüre karşı ne tepki vereceği ise merakla bekleniyor.

FIFA BELGEYLE YALANLAMIŞTI

FIFA, Serie A ekiplerinden Napoli’de forma giyen Pandev’in iddialarını Makedonya Futbol Federasyonu’ndan gelen belge ile yalanlamıştı. Fakat federasyondan gelen özür sonrasında bu belge de geçerliliğini yitirmiş oldu.

FIFA’nın yapmış olduğu açıklamada, Makedonya Futbol Federasyonu’ndan kendilerine ulaştırılan belgenin resmini de yayınlayarak, Pandev’in hiçbir kategoride Jose Mourinho’ya oy vermediğini belirtmişti.

Yayınlanma Tarihi:21:06,