SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi 2. turunda Schalke'yi geçip çeyrek finale çıkan Galatasaray'ın, Almanya'daki rövanşın ardından toplu halde ölüm tehlikesi atlattığı ortaya çıktı.

Gelsenkirchen'deki muhteşem galibiyetin ardından coşkuyla İstanbul'a hareket etmek için Köln Havaalanı'na giden Sarı-Kırmızılılar'ın, Almanya'daki havalimanında otobüsün içine atılan meşaleler nedeniyle yanma, dumandan zehirlenme ve boğulma tehlikesi atlattıkları öğrenildi.

Habertürk gazetesinde, Erhan Telli imzası ile yayınlanan habere göre, her şey takım otobüsünün Köln Havaalanı'na girmesiyle başladı. Yüzlerce gurbetçinin bir anda otobüsün etrafını sarması ve ellerindeki meşalelerle ön kapıdan içeriye girmeye çalışmasıyla, ortalık karıştı. Otobüsün içini kaplayan duman nedeniyle büyük panik yaşayan futbolcuların; kapılardan içeriye girmeye uğraşan taraftarlar ve oluşan izdiham sebebiyle kaçamadıkları, boğulmamak için de camları kırmaya çalıştıkları öğrenildi.

‘ALLAH KORUDU, YANIYORDUK'

Bu sırada ön tarafta bulunan teknik direktör Fatih Terim ve yardımcıları ile birlikte 2. başkan Ali Dürüst ve yönetici Abdurrahim Albayrak'ın da otobüsün ön kapısından taraftarların üzerine atılarak yoğun kalabalığı yardıkları ve büyük bir felaketi son anda önledikleri ifade edildi. Gurbetçi taraftarların havaalanında yığılması karşısında hiçbir önlem almayan Alman polisinin, takım için eskort vermemesinin de büyük tepki topladığı ve bu talihsiz olayın bu yüzden yaşandığı bildirildi.

Olayın şokunu uzun süre üzerlerinden atamayan Sarı-Kırmızılı futbolcuların büyük bölümü, havalanında ellerini ve yüzlerini yıkayarak kendilerine gelmeye çalıştı. Özellikle Drogba ve Sneijder gibi takıma devre arası katılan dünyaca ünlü yıldızların ise büyük bir şok yaşadıkları ifade edildi. Olayı doğrulayan yöneticiler ise, “Bizi Allah korudu. Az kalsın otobüs yanıyordu” diye konuştular.

Yayınlanma Tarihi:21:22,