SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, CNN International’a konuk oldu ve Şampiyonlar Ligi için gerçekleştirilen yayında merak edilen soruları yanıtladı.

Galatasaray’ın tarihinin başarılarla dolu olduğunu belirten Aysal, “Galatasaray’ın tarihinde bu ne ilk ne de son çeyrek final. Bizim amacımız burada kalıcı olmak. Son yıllarda yeniden yapılanma sürecine girdik. Finansal ve sportif olarak yeni bir planlamamız var” şeklinde konuştu.

‘FİNANSAL DURUMUMUZ BİRÇOK KULÜPTEN İYİ’

Drogba ve Sneijder’in sarı-kırmızılı kulübü seçmesinin nedenini Galatasaray’ın dünya çapında bir marka olmasına bağlayan Aysal, “Finansal durumumuz Avrupa’daki birçok kulüpten iyi.” diye konuştu.

Takımın gelecek planları ile ilgili de konuşan Başkan, “Takımımızda çok iyi oyuncular var. Ancak önümüzdeki sene takımı güçlendirmeye devam edeceğiz. Asıl amacımız kulüpte genç isimleri yetiştirerek geleceğe yönelik adımlar atmak” ifadelerini kullandı.

Ünal Aysal, sunucuların Türk Telekom Arena’nın atmosferi hakkında sorduğu soruya da “Stadyumumuzda sizin de bildiğimiz gibi fantastik bir atmosfer var. Son yıllarda yeni stadımıza taşındık. Taraftarımız da desteğini sürdürdü” şeklinde konuştu.

Ünal Aysal, CNN’deki yayın öncesinde de Gs Tv’ye açıklamalarda bulundu.

Şampiyonlar Ligi’ndeki rakipleri Real Madrid’in çok güçlü bir takım olduğunu ancak çekincelerinin olmadığını belirten Aysal, “Bu turda her takım kazanmak için oynayacak. Galatasaray’ın da hiç kimseden eksiği yok. Galatasaray her zaman galibiyet için sahaya çıkar. Real Madrid çok güçlü bir takım, bütçesi bizim üç mislimiz, oyuncuları da güçlü. Ancak bizim de büyük hedeflerimiz var. Bu turda olmasa, bir sonraki turda karşılaşacaktık. Bu yüzden bir çekincemiz yok” diye konuştu.

Kulübün mali yapısı ile ilgili de konuşan Aysal, “Mali yapımız ile ilgili şeffaf bir durumumuz var. Her defasında mali imkanlarımızı anlatıyor, taraftarlarımıza ve sporseverlere detayını vermeye çalışıyoruz. Yapacağım bir konuşma ile ileriye dönük bazı planları anlatacağım” ifadelerini kullandı.

 

Yayınlanma Tarihi:20:18,