SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor Başkanvekili Erdal Sarılar hafta sonu oynayacakları Orduspor maçını kazanmak istediklerini belirterek, “Rakibimiz düşme potasına en yakın takım. Bunun için çok iddialı ve hazır geliyorlar.” dedi.

Spor Toto Süper Liginin 27’inci haftasında cumartesi günü Orduspor’u konuk edecek olan Sivasspor karşılaşmanın hazırlıklarını kendi tesislerinde yaptığı idman ile sürdürdü. Düz koşu ve ısınma hareketleri ile başlayan idman daha sonra futbolcuların 3 gurup halinde 5’er kişilik ayak tenisi oynamasıyla devam etti. Ayak tenisini kaybedenlerin, kazananları yemeğe götüreceği öğrenildi. Antrenmanda hafif sakatlıkları bulunan Milan Cerny, Ricardo Pedriel Suarez, Uğur Kavuk, Ümit Kurt takımdan ayrı düz koşu yaparken ameliyat olan Murat Akça ile kırmızı kart cezasının ertelenmesi için tahkim kurulunda duruşmalı savunmaya katılacak olan Ziya Erdal katılmadı. İdmanı takip eden Sivasspor Başkanvekili Erdal Sarılar antrenmanlar sırasında takımı yalnız bırakmayan taraftarlar ve derneklere teşekkür etti. Sarılar, “Bu hafta oynayacağımız karşılaşma bizim için çok önemli. Rakibimiz düşme potasına en yakın takım. Bunun için çok iddialı ve hazır geliyor. Başkanlarının demeçlerinden bu da belli zaten. Ama iyi yapıyorlar, bizi karşılaşmaya motive ediyorlar. İnşallah futbolcularımız da bu karşılaşmanın önemini anlarlar ve ona göre hazırlanırlar.” dedi.

ZİYA TAHKİME SAVUNMA VERECEK

Akhisar Belediye Gençlikspor karşılaşmasında kırmızı kart gören Ziya Erdal’ın durumuyla ilgili de bilgiler veren Sarılar, “Öncelikle PFDK’ya müracaat ettik. Ziya’nın kırmızı kartı faul ile olan bir ceza olduğu için öncelikle PFDK’ya başvurduk. Onlar reddedince bizde tahkime gittik. Tahkim kurulu bugün saat Ziya ile duruşmalı bir görüşme yapacak. Bunun için biz futbolcumuzu sabah İstanbul’a gönderdik. Tahkimin huzura çıkacak ve savunmasını yapacak. İnşallah cezası iptal olur. Orduspor karşılaşması bizim için çok önemli, taraftarlarımız stadı doldursunlar.” diye konuştu.

Bu arada idman öncesi tesisleri ziyaret eden Kangal İlçesi ve Çevre Köylerini Yaşatma Derneği ile ‘Sivasspor.com’ adlı taraftar sitesi temsilcileri futbolculara ve teknik heyete baklava ikram ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.