SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nokia Arena'da oynanan karşılaşmaya Beşiktaş; Muratcan, Ewing, Markota, Vidmar ve Minard beşiyle başladı.

Beşiktaş’ın ilk sayılarını Ewing'in 2 sayılık basketiyle kazandı. İlk dakikadan itibaren rakibine pota altı üstünlüğünü kaptıran kara kartal, hücumlarda da istediği basketleri bulamadı ve çeyreğin son 4 dakikasına 20-6 geride girdi. Hücumda top kayıpları yapan ve potaya gitmekte zorluk çeken siyah-beyazlılar, farkı kapatamadı ve bu bölümü 29-11 geride tamamladı.

Beşiktaş ikinci çeyreğe, Serhat'ın 2 sayılık basketiyle başladı. Kaptırdığı toplar sonunda rakibinin hızlı hücumlarını engelleyemeyen siyah-beyazlılar, farkın açılmasına da engel olamadı ve ilk yarının son 8.30 dakikasına 35-13 geride girdi. İstediği organizasyonları yapmakta güçlük çeken kartal, ilk yarının son 4 dakikasına 49-18 geride girdi. İyi bir oyun ortaya koyamadığı bu yarıyı Beşiktaş, 61-27 geride kapatarak soyunma odasına gitti.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Siyah-Beyazlılar; Cevher, Vidmar, Serhat, Ewing ve Muratcan beşiyle çıktı.

Üçüncü çeyreğin ilk 4 dakikası skor üretemeyen Beşiktaş, savunmada da etkili olmadı ve farkın açılmasını engelleyemedi. (70-27). Siyah-beyazlılar  çeyreğin son 5 dakikasına 74-30 geride girdi. Oyun düzeninden kopan ve top çıkartmakta dahi güçlük çeken Beşiktaş, son çeyreğe 91-35 mağlup girdi.

Beşiktaş son bölüme Barış Hersek'in 2 sayılık basketiyle başladı. Çeyreğin ilk 3 dakikası karşılıklı basketlerle geçildi (93-42). Siyah-beyazlılar karşılaşmanın son 6 dakikasına 95-45 geride girdi. Minard'ın çabalarıyla farkı azaltmaya çalışan Beşiktaş, mücadelenin son 3.30 dakikasına 97-49 geride girdi. Son dakikaların rölantide giden karşılaşmadan siyah-beyazlılar, 101-58 mağlup ayrıldı.