SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, Chelsea’ye döneceği yönündeki dedikoduları güçlendirecek açıklamalarda bulundu.

Bu sezon İspanyol ekibiyle oldukça sallantılı bir dönemden geçen ve La Liga’da zirveye havlu atan Mourinho’nun gelecek sezondan itibaren başka bir takımda çalışmasına kesin gözle bakılıyor.

Sky Sports News’e konuşan Portekizli çalıştırıcı, eski takımına mesaj gönderirken “Bunu inkar etmenin anlamı yok, Chelsea’yle çok güçlü bağlarım var. Burada bir evim var, bu havaya rağmen çok sevdiğim bir yer. Bir gün İngiliz futboluna geri dönmek zorundayım. Bir gün Chelsea’ye ya da bir başka takıma dönmek zorundayım.” sözlerini kullandı.

Londra’da sadece gezi amaçlı bulunduğunu dile getiren Mourinho, “Nasıl ki Portekiz’de görünmem normal karşılanıyorsa, burada görünmem de öyle karşılanmalı. Buraya sıklıkla gelip gidiyorum. Ama evet, Chelsea’yle çok güçlü duygusal bağlarım var. Tıpkı Inter’le olduğu gibi.” dedi.

“Görevime bağlıyım”

Real Madrid’deki son durumuna değinen tecrübeli teknik adam, “İnsanlar biliyor ki şu an için tek konsantrasyonum Real Madrid. Onları arzualdıkları başarıya ulaştıracağım.” diye konuştu.

Jose Mourinho, Chelsea ile iki Premier Lig şampiyonluğu yaşasa da Şampiyonlar Ligi’nde final dahi oynayamamıştı.

Goal.com