SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın kaleci problemi yaşadığı 2008-2009 sezonunda sarı-kırmızılı formayı da giyen Morgan De Sanctis sonrasında döndüğü ülkesnde Napoli’yle başarılı performanslar ortaya koydu. İlk olarak 2005 yılında İtalya Milli Takımı adına mücadele eden De Sanctis yıllarca Buffon’un gölgesinde kaldı.

Sık sık kadroya çağrılmasına rağmen oynama şansı bulamayan 36 yaşındaki file bekçisi, Malta ile oynanan karşılaşmanın ardından milli takımı bıraktığını açıkladı.

De Sanctis yaptığı açıklamada “Dün gece Buffon ile konuştum, bana 10 yıl daha oynamayı düşündüğünü söyledi. Bu yüzden artık vazgeçtim! İşin gerçeği antrenörüm ve takım arkadaşlarımla görüştüm, benim yaşımdayken bazı şeyieri değerlendirmelisiniz, en iyisinin yeni yüzlere fırsat tanımak olduğunu düşündüm. Böylece önceliği kulübüme verebilirim. Bu harika takımı bırakmak kolay değil ama Dünya Kupası finaline ulaşmak için daha 12 maç var. Umarım, Avrupa Şampiyonası’ndakinin aksine bu defa son adımda İtalyan halkını mutlu edebiliriz. Buffon’un arkasında, Gök Mavililer’i muhteşem ellere bırakıyorum. Sirigu, Marchetti ve Viviano gibi. Birkaç yıl daha beklemek zorundalar ama emin ellerdeyiz. Takımdakilere bu sabah söyledim, düm gece de antrenörle konuşmuştum. Çok basitti ve söylenecek çok fazla şey yoktu. 36 yaşındayım ve bundan sonra tamamen kulübümün başarısına odaklanacağım” dedi.

futbolarena.com