SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

27 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında Türkiye’de yapılacak olan FIFA U 20 Dünya Şampiyonası’nda Bursa’da yapılacak F Grubu’nda yer alan Uruguay, Hırvatistan ve Özbekistan Takımlarının teknik direktör ve federasyon yetkilileri Bursa Atatürk Stadı, antrenmanları yapacakları Bursaspor’un Özlüce ve Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde inceleme yaptılar.

Bursa’ya gelecek son takım ise Yeni Zelanda oldu. Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri Yeni Zelandalı yöneticilerin önümüzdeki ay içersinde Bursa’ya gelecek inceleme yapacaklarını açıkladı.

BURSA’YA HAYRAN KALDILAR

Uruguay Federasyonu Genel Sekreteri Rodolfı Chiola, teknik direktör Juan Verzer, Özbekistan teknik direktörü Ahmad Jan Musaev, Hırvatistan Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Zlatko Nakic yaptıkları açıklamalarda, kalacakları otelin, stat ve antrenman sahalarının mükemmel olduğunu, Bursa’nın iyi bir kura olduğunu söylediler. Bu arada heyetin Özlüce Tesisleri’ni inceleme yaparken Bursaspor Kulübü yetkilileri heyete Bursaspor forması hediye ettiler. Hırvatistan Temsilcisi Zlatko Nakic U 20 Takımları’ndan bir oyuncuyu Bursaspor’a vermek istediklerini söyledi.

JUAN VERZER (URUGUAY TEKNİK DİREKTÖRÜ)

“Çok yetenekli ve iyi oyunculara sahip bir ekibiz. Yürekleriyle sahada mücadele eden oyuncularımız var. Bursa halkına birbirinden güzel maçlar izlettireceğiz. Bursa’da olmaktan mutluyuz.Stadyum ve antrenman sahaları mükemmel.” RODOLFO CHİOLA (URUGUAY GENEL SEKRETER) “Bursa’da olmaktan mutluyuz. Bu kupaya üst üste dördüncü kez katılma başarısı gösterdik. Sanıyorum Bursalı futbolseverler, geleceğin yıldız futbolcularını izleyecekler. Bursalılardan maçlarımızda destek bekliyoruz.”

AHMAD JAN MUSAEV (ÖZBEKİSTAN)

“Burada çok iyi atmosferle karşılaştık. Stat çok güzel. Bursalılardan bizleri desteklemelerini bekliyorum. Ülkemizin en iyi futbolcuları burada mücadele edecek. Birbirinden zevkli maçlar izlenecektir. Hedefimiz öncelikle güzel futbol olacaktır.”

ZLAKTO NAKİÇ (HIRVATİSTAN FEDERASYONU GENEL SEKRETERİ)

“Bursa’nın bir futbol kenti olduğunu öğrenmiştim. Bu nedenle Bursa’yı kura öncesi çekmek istemiştim. Öyle oldu. Bursaspor’u biliyorum. Burada iyi bir misafirperverlik gördük. Sanıyorum grup maçlarında oynadığımız iyi futbol sonrası Bursalılar bizleri destekleyecektir.”

HIRVATLARDAN OYUNCU TEKLİFİ

Bursaspor’un Özlüce Tesisleri’nde yapılan inceleme Bursaspor Kulübü yöneticileri ve Genel Müdür Yardımcısı İsmail Özdemir ve yöneticiler, konuklara Bursaspor ürünlerinden hediye etti. Uruguay ve Hırvatistan yetkilileri ise ülke federasyonlarının flamalarını hediye etti.

Bu arada Hırvatistan yetkilisi Zlatko Nakiç, İsmail Özdemir’e dönerek, “Çok güzel tesisleriniz var. U 20 Takımımızdan bir oyuncuyu Bursaspor’a vermek isteriz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:17:05,