SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aslı’ya bir şok daha!

Biyolojik pasaport verilerindeki düzensizlikten dolayı dikkatleri üzerine çeken milli atlet Aslı Çakır Alptekin, Eurosport'un programı Campus'ten de çıkartıldı.

Güncellenme: 16:59, 27/03/2013
Aslı’ya bir şok daha!

Geçen sene Helsinki'de düzenlenen Avrupa Şampiyonası ve Londra'da düzenlenen Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanan milli atletin biyolojik pasaport verilerinde düzensizlik saptanmıştı. Bu düzensizliğin Alptekin'in doping kullandığına işaret olabileceği konuşulurken, eğer testlerde pozitif maddeye rastlanırsa milli atlet bu ihlali ikinci kez yaptığı için ömür boyu men alabilecek.

Bu yıl Kazan'da düzenlenecek Üniversite Yaz Oyunları'nda (Universaide) mücadele etmesi beklenen Aslı Çakır Alptekin'in Eurosport'un Unviersiade öncesi programı Campus'te de kendine özel bir yer bulacaktı. Ancak Eurosport'un Fransız merkezinden bugün gönderilen program metninde milli atlet hakkında bir bilgi var:

“Lütfen Aslı Çakır Alptekin'in ismini Campus takımı üyeleri arasında anmayın. Hakkında doping kullandığına yönelik şüpheler ve hayat boyu men ihtimali olduğundan artık takımın bir parçası değil. Bu bölümde sadece David McKeon, Wojciech Szkudlarczyk, O'Dayne Richards ve Yuliye Zaripova'dan söz edeceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:16:47,