SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BÖLGESEL Amatör Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi veren lider Payas Belediyespor ile takipçisi 44 Malatyaspor’un karşılaşmasında beraberlik golü ardından olaylar çıktı. Sahaya giren taraftarlar birbirine girdi, polis cop ve biber gazı kullanarak çıkan olayları yatıştırdı.

Bölgesel Amatör Liginde namağlup unvanını koruyan ve lider Payas Belediyespor en yakın rakibi 44 Malatyaspor’u kendi saha ve seyircisi önünde konuk etti. Payas Stadı’nda oynanan karşılaşmanın 19’uncu dakikasında konuk ekibin kaydettiği golle ilk yarıyı üstün kapattı. Maçın ikinci yarısı 52’nci dakikada Ali Kurt’un durumu eşitleyen golü ardından ortalık karıştı. Konuk ekibin futbolcuları, hakeme itiraz etti. Gerginliği önlemek için saha komiseri Zafir Koç da orta hakemin yanına gitti. Bu arada sahadaki futbolcular ile Malatya takımının yedek kulübesindeki oyuncular da olaylara karıştı. Hakemin yanına giden saha komiseri Zafir Koç, çıkan arbedede dövülünce Dörtyol Devlet Hastanesi’ne ambulansla götürüldü.

Saha içindeki gerginlik yaklaşık 15 dakika sürerken, polis olayları bastırmak için cop, biber gazı kullanırken, silahla havaya 4 el ateş açtı. Olayların sakinleşmesinin ardından yeniden devam edilen maç 1-1 bitti.

Maç sonrası her iki takımın taraftarları sahaya girince yine güvenlik güçleri devreye girerek tarafları ayırdı. Polis, daha sonra ev sahibi takımın seyircilerini saha dışına çıkartarak dağılmalarını sağladı. Bunun üzerine Malatya’dan gelen taraftar grubu polis çembere aldı. Çemberden kaçanlar, etrafta bulunan flamaları yırtıp, yaktı. Polis Malatya’dan gelen grubu geldikleri araçlarına bindirerek kontrollü olarak şehir dışına çıkarttı.