SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen sezondan kalan 300 bin euronun yanında 220 bin euroluk ek ödemeyi, üstelik de hemen talep eden menajeri Rapp, “Temiz kağıdını imzalamayız” diyor.

Ernst, Aurelio, Egemen Korkmaz, Rıdvan Şimşek, Onur Bayramoğlu… Siyah-beyazlı takımda geçmiş dönemde forma giyen bu oyuncular; hatta daha pek çoğu Beşiktaş'ın Avrupa'ya gitmesi anlamına gelen, “Kulübün borcu yoktur” kağıdını imzalamıyor. Her şeye rağmen, kulüpten alacakları bulunan bu isimlerin tavrı yönetimi rahatsız etmiyor. Çünkü siyah-beyazlı yönetim, “Haklarıdır” diyerek her ne şartta olursa olsun 31 Mart'a kadar eski oyuncularına ödemelerini yapacak ve UEFA lisansını alacak. Ama küçük görünse de aslında en büyük sorun Beşiktaş taraftarının mücadelesine hayran olduğu 13 numaralı formasıyla Roberto Hilbert…

SEZON SONU GİTTİ GİDER!

Sorunun büyük olmasının nedeni, Beşiktaş'a gelene kadar kariyerinin tamamını Almanya'da geçiren, parasını zamanında almaya alışık Alman yıldızın; geçen sezondan kalan 300 bin euroluk alacağının yanında bir de 220 bin euro da faiz ve avukatlık ücreti talep etmesi… Üstelik o da eski oyuncularla birlik olmuş gibi ‘temiz kağıdı'nı imzalamaya yanaşmıyor. Tecrübeli oyuncunun bu konuyla pek alakası olmasa da Hilbert'in menajeri Christian Rapp, bu parayı almadan imza almayacaklarını siyah-beyazlı yöneticilere iletti. Yönetim ise halen takımda olan bir futbolcunun bu davranışı karşısında şok yaşıyor. Paranın ödenmesinin ardından tecrübeli oyuncuyla sezon sonunda bitecek sözleşmesini de bu tavrı nedeniyle yenilemeyi düşünmüyor.

YERİNE SAĞ BEK ARANIYOR

Samet Aybaba, dünkü idmanda sağ beke oyuncu aradıklarını belirterek bir anlamda Hilbert'in de kaderini çizdi. 2014 Dünya Kupası elemelerindeki Hırvatistan-Sırbistan maçını izlediğini ifade eden Aybaba, “O maçta Hırvat oyuncuları beğendim. Sağ bek, stoper ve ön tarafa oyuncu bakıyoruz. Ancak takip edilen oyuncuların maliyeti var. Fazla uçmaya gerek yok. Fazla maliyetli oyuncu alma şansımız yok” dedi.

GALİBİYET UĞURU 13

13 numaralı formasıyla ligdeki 26 maçın 24'ünde, kupadaki 4 maçın 3'ünde oynayan Roberto Hilbert, 4 gol attı 2 de asist yaptı. Hilbert'in gol attığı maçları Beşiktaş kaybetmedi.

MAAŞLAR ÖDENİYOR

Kulüp personelinin yaklaşık 1.5 aydır almadığı maaşlar, önümüzdeki haftadan itibaren ödenmeye başlayacak. Siyah-beyazlı yönetim UEFA lisansını alır almaz, ilk etapta personel maaşlarını ödemek için kaynak yaratacak.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:46,