SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde oynanacak tarihi maçlar öncesi Kayseri’de buluştuğu Jose Mourinho ile ilgili konuştu. Terim, Jose Mourinho ile olan dostluğu ve Şampiyonlar Ligi çeyrek finalindeki Real Madrid eşleşmesi ile ilgili GS TV’ye özel açıklamalar yaptı.

Mourinho’ya değer verdiğini ve onun dünyanın en önemli antrenörlerindin biri olduğunu vurgulayan Terim, “Her gittiği takımda başarı tatmış, çok başarılı ve çok önemli bir isim. Aynı zamanda da farklı bir kişi. Tabii farklı olması bazen geç anlaşılmasına sebep oluyor. Benim bir arkadaşım dostum olması, benim için şahsım adına çok önem verdiğim bir duygu. Ama bunun dışında, duygusallığın dışında, çok önemli başarılara imza attığını söyleyeyim” dedi.

“SAYGI DUYULACAK BİR İŞ YAPMAK İSTİYORUZ”

Real Madrid’in teknik analizini de yapan Terim kura için ise, “Çok zor bir kura çektik. Doğal olarak bir teknik adamın kendi stili, kendi düşünceleri takımına yansıyor. Jose Mourinho da dünyanın en büyük takımlarından birinde. Şampiyonluklar kazandı. Her hattıyla iyi oynayan bir takım. Oyunun yanlızca bir yönünü değil, hem set oyununu, hem de çabuk hücumu çok iyi oynayan bir takım. Çok önemli oyunculara sahip. Değerli meslektaşım Jose Mourinho’nun buradaki katkısı çok büyük. O yüzden dünyanın en önemli takımlarından bir tanesi çıktı kurada. Real Madrid’e, Jose Mourinho’ya saygı duyuyoruz, futbolculara saygı duyuyoruz. Eğer mümkünse biz de Galatasaray olarak saygı duyulacak bir iş yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÇOK KOLAY BİR ŞEY DEĞİL AMA…”

Galatasaray’ın zorlu mücadeleler öncesi bakış açısını da anlatan tecrübeli çalıştırıcı, “Bir bütün halinde oynamaya özen gösteriyoruz. Her geçen gün de bu konuda aşama yaptığımızı düşünüyorum. Tabii Galatasaray, bu tür maçlarda kendi performansının çok yukarısına çıkmasını bilecek kadar da tecrübelidir. Ama dediğim gibi, çok saygı duyulacak ve çok tehlikeli bir takıma karşı oynayacağız. Ve de Madrid’te 80 bin kişinin önünde oynayacağız. Bu çok kolay bir şey değil ama, ben oyuncularımın bu tip maçlardaki göstereceği pozitif reaksiyona güveniyorum. Ayrıca bizim kaybetmekten korkacak bir yapımız veya prensipimiz de yok” diye konuştu.

Sarı-kırmızılılar Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Real Madrid ile 3 Nisan tarihinde Santiago Bernabeu’da, 9 Nisan tarihinde ise Türk Telekom Arena’da karşılaşacak.

Yayınlanma Tarihi:12:12,