SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Deneyimli teknik adam, sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarttığı Galatasaray’ın yıldız futbolcusu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Hollanda Milli Takım Teknik Direktörü Louis van Gaal, Wesley Sneijder’in milli takım için halen kilit bir role sahip olduğunu ve kaptanlığın onu daha önemli bir konuma taşıdığını söyledi.

Cuma günü oynanan Estonya maçının ilk yarısında sakatlanarak oyuna devam edemeyen başarılı orta saha oyuncusu, milli takım kadrosundan çıkartılmış ve tedavisi için İstanbul’a dönmüştü.

Düzenlenen basın toplantısında Sneijder ile ilgili sorulan bir soruya cevap veren deneyimli teknik adam, “Sneijder benim kaptanım ve onu bu şekilde kadrodan çıkartmayı ben de istemezdim. O, bu takımın kilit oyuncusu. 10 numara için Sneijder, van der Vaart ve Maher gibi adaylarımız var. Maher’i kadroya almamın nedeni, Wesley’nin sakatlığı oldu.” ifadelerini kullandı.

Kadro seçimlerini oyuncuların kulüplerindeki performanslarına göre yaptığını vurgulayan van Gaal, “Belki o pozisyon için dördüncü bir aday daha olabilir: Tonny Vilhena. Feyenoord’da birkaç kez 10 numara olarak oynamış ve iyi işler çıkarmıştı.” ifadelerini kullandı.

Hollanda, Türkiye’nin de yer aldığı D Grubu’nda 5 maçta aldığı 5 galibiyetle liderlik koltuğunda oturuyor. goal.com

Yayınlanma Tarihi:13:51,